0

بيداري اسلامي نشانگر تعهد مسلمانان به ارزشهاي معنوي و پيشرفت آنان است

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

بيداري اسلامي نشانگر تعهد مسلمانان به ارزشهاي معنوي و پيشرفت آنان است

 
قايم مقام وزير آموزش و پرورش:
بيداري اسلامي نشانگر تعهد مسلمانان به ارزشهاي معنوي و پيشرفت آنان است
اسلام آباد - قايم مقام وزير آموزش و پرورش در امور بين‌الملل و رييس مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور در نشست منطقه اي آيسسكو گفت:‌ بيداري اسلامي در ميان ملتهاي مسلمان, نشانه پيشرفت و توسعه آنان بوده و نشانگر تعهد مسلمانان سراسر جهان به ارزش ها و تعاليم اسلامي است.

'علي اصغر يزداني' امروز دوشنبه در آغاز نشست سه روزه سازمان اسلامي آموزشي علمي و فرهنگي (‌آيسسكو)‌ در اسلام‌ آباد پاكستان با اشاره به اينكه اتحاد مسلمانان مي تواند توسعه همه جانبه آنها را تضمين نمايد، افزود:‌ آيسسكو به عنوان سازماني بين المللي مي تواند نقش مهمي را در ارتقا اتحاد و همبستگي ميان مسلمانان به عهده داشته باشد.


وي بيان كرد: اين نشست به ابتكار دفتر منطقه اي اين سازمان در تهران و با هدف بهبود ظرفيت هاي حرفه اي اداري و مالي كاركنان كميسيون هاي ملي كشورهاي عضو در زمينه حسابداري و اداري و همچنين توسعه سازوكارهاي هماهنگي و همكاري بين سازمان آيسسكو و كميسيون هاي كشورهاي اسلامي و با هدايت دكتر عباس صدري مدير دفتر منطقه اي آيسسكو در تهران ، برگزار مي گردد.


رييس مركز بين‌الملل وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اينكه اين نشست فرصتي مغتنم بوده كه قادر است فرصت هاي جديدي را براي همكاري رقم بزند،گفت: امروز كه 16 سال از تصويب نامه مجمع عمومي آيسسكو در تاسيس كميسيون هاي ملي مي گذرد شاهد همكاري و هماهنگي بسيار خوب ميان كميسيون ها و سازمان آيسسكو هستيم.


يزداني افزود: دفاتر منطقه اي آيسسكو در تهران و شارجه امارات متحده تلاش نموده اند تا با استفاده از ظرفيت هاي دفاتر منطقه اي ديگر ، برنامه ها و پروژه هاي مختلفي را به انجام برسانند.


وي با اشاره به اينكه آيسسكو هر ساله اين نشست را برگزار مي نمايد ادامه داد:‌ موقعيت، ظرفيت و همچنين منابع عظيم انساني موجود در كشورهاي آسيايي عضو آيسسكو مي تواند زمينه ساز اجرايي شدن بسياري از برنامه هاي دوجانبه، چندجانبه و منطقه اي ميان كشورهاي عضو گردد.


قائم مقام وزير آموزش و پرورش در امور بين‌الملل 'انتقال تجربه در شبكه هاي مجازي - ارتقا در روابط دانشگاهي- نقش مشورتي كميسيون هاي ملي- تنوع فرهنگي و نگاه عميق تر به فرهنگ ها' را به عنوان برنامه هاي آتي اين سازمان برشمرد.


دكتر 'عباس صدر' مدير دفتر منطقه اي آيسسكو در تهران در اين نشست ابتدا درباره سخنان گهربار حضرت 'آيت الله خامنه اي' رهبر معظم انقلاب اسلامي در كمك رساني به مردم كشور ميزبان نشست (‌پاكستان) ‌در سيل سال گذشته اشاره كرد و گفت: همكاري و همراهي كشورهاي اسلامي در تمامي احوال با يكديگر به عنوان يك الگو در جهان امروز مطرح شده و از نمايندگان كشورهاي عضو خواست تا به فعاليت هاي اجرايي خود در منطقه تا دست يابي به نقطه اوج ادامه دهند.


وي با اشاره به توفيقات كشورهاي عضو آيسسكو در منطقه افزود: ارتقاي علوم آموزشي- فرهنگي و مرتبط بودن كشورهاي عضو از اهداف اصلي اين نشست و سياست پيش روي آيسسكو است.


امروز كارگروه آموزشي كاركنان و نمايندگان كشورهاي عضو آيسسكو در دفتر منطقه اي تهران كلاس هاي خود را آغاز كرد.


سيد 'امير خرازاني' سرپرست منطقه شبه قاره مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور در حاشيه اين نشست به ايرنا گفت:‌ سال آينده تحصيلي 90 - 91 تجهيز وسايل كارگاهي و آزمايشگاهي مدارس ايراني خارج از كشور در دستور كار قرار دارد.


وي افزود: جهت ارتقاي سطح علمي و آموزشي دانش آموزان اين مدارس كلاس هاي آموزشي زبان - تقويت كتابخانه هاي مدارس با كمك خانه هاي فرهنگ و بازنگري شيوه آموزشي را اجرايي مي كنيم.


خرازاني گفت: تعداد دو هزار و دويست دانش آموز در 18 مدرسه ايراني در منطقه شبه قاره مشغول به تحصيل هستند.


سازمان اسلامي، آموزشي، علمي و فرهنگي (آيسسكو) پس از تصويب اساسنامه آن را در يازدهمين اجلاس وزيران خارجه كشورهاي عضو كنفرانس اسلامي در اسلام آباد در سال ‏1361‏ جهت هماهنگي و گسترش تعامل و همكاري هاي آموزشي، علمي و فرهنگي با الهام از اهداف و تعاليم اسلام ميان كشورهاي اسلامي تاسيس گرديد مقر اصلي آيسسكو در رباط قرار دارد و تاكنون اين سازمان به گشايش دو دفتر منطقه اي در شارجه (امارت متحده عربي) و تهران (دي ماه ‏1381‏) مبادرت كرده است‏.‏


آيسسكو داراي سه زبان كاري انگليسي، عربي و فرانسه است‏.‏


سازمان آيسسكو درحال حاضر با ‏114‏ سازمان تخصصي و موسسات وابسته به سازمان ملل، سازمان هاي بين المللي منطقه اي،سازمان هاي غيردولتي و موسسات دانشگاهي قرارداد همكاري منعقد كرده است‏.‏


اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام زير مجموعه اين سازمان محسوب مي شود‏.‏


ساختار سازماني آيسسكو شامل سه ركن مجمع عمومي، شوراي اجرايي و اداره كل است‏.‏ رياست سازمان نيز به عهده مديركل آن است‏.‏


اين سمت از سال ‏1991‏ تاكنون به عهده عبدالعزيز عثمان التويجريا است‏.‏


مجمع عمومي آيسسكو از نمايندگان كشورهاي عضو تشكيل شده و هر سه سال يكبار تشكيل جلسه مي دهد‏.‏


جمهوري اسلامي ايران از سال ‏1371‏ به عضويت آيسسكو درآمده و هم اكنون يكي از اعضاي فعال و تاثيرگذار آن به شمار مي رود‏.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

دوشنبه 29 فروردین 1390  4:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها