0

استفاده از روبات براي سنجش ميزان راديواكتيو در نيروگاه هسته اي فوكوشيما ژاپن

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

استفاده از روبات براي سنجش ميزان راديواكتيو در نيروگاه هسته اي فوكوشيما ژاپن

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري رسانه هاي جنوب شرق آسيا، متخصصان نيروگاه هسته اي فوكوشيما كه در تلاش هستند تا بتوانند شرايط موجود دراين نيروگاه را كنترل كنند، از زمان وقوع زلزله 9 ريشتري در اين كشور تاكنون نتوانسته اند به داخل ساختمان هيچ يك از راكتورهاي اين نيروگاه وارد شوند.
بر اساس اين گزارش، يكي از مقامات شركت برق توكيو (تپكو) در خبري اعلام كرد: اين شركت قصد دارد با ارسال دو روبات به داخل راكتور شماره سه اين نيروگاه، مقدار راديواكتيو و همچنين سطح دما و اكسيژن را مورد سنجش قرار دهد.
نشت راديو اكتيو در هوا، زمين هاي مجاور و همچنين آب هاي دريايي اطراف نيروگاه هسته اي فوكوشيما باعث شده تا دولت اين كشور مناطق اطراف اين نيروگاه را منطقه ممنوعه اعلام كند و همچنين بخش كشاورزي و ماهيگيري اين منطقه نيز بر اثر نشت راديواكتيو دچار آسيب شده است.
بر اساس اين گزارش، يوكيو ايدانو از مقامات نزديك به نخست وزير ژاپن كه براي اولين بار به منطقه فوكوشيما سفر كرده است، در سخناني اظهار داشت: شركت تپكو در مراحل آخرين اعلام جزئيات استراتژي خود براي حل مساله هسته اي جاري است كه اين جزئيات به زودي به اطلاع عموم مي رسد.
آساق**335
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30343869
دوشنبه 29 فروردین 1390  3:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها