0

مصرف شير، رشد بافت‌هاي سرطاني را كند مي‌كند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مصرف شير، رشد بافت‌هاي سرطاني را كند مي‌كند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
آخرين يافته‌هاي محققان مشخص كرد
مصرف شير، رشد بافت‌هاي سرطاني را كند مي‌كند

خبرگزاري فارس: نتايج تحقيقات جديد نشان داد:‌ در مصرف شير مانع فعاليت عوامل كليدي موثر بر توسعه و رشد بافت‌هاي سرطاني مانند سرطان سينه در زنان مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس،يافته‌هاي اخير مركز جامع مطالعات سرطان لومباردي دانشگاه جورگتون ايالت واشنگتن آمريكا نشان مي‌دهد، شير به اين علت عامل جلوگيري از ايجاد غدد سرطاني است كه به عنوان يك عامل دفاعي و حمايتي در برابر بيشتر بيماري‌ها همچون سرطان سينه و روده عمل مي‌كند.

بنابراين گزارش،‌ دختراني كه در دوره قبل از بلوغ به ميزان فراواني شير مي‌نوشند، كمتر در معرض بروز و رشد جوانه‌هاي غدد سرطان سينه قرار مي‌گيرند.

عزيز‌الله كمال زاده،‌ متخصص تغذيه گفت: نتايج اين پژوهش يافته‌‌هاي به دست آمده توسط پژوهش‌هاي ديگر را در مورد تأثير مصرف شير بر كاهش سرطان تأييد مي‌كند. به طور مثال نتايج به دست آمده از پژوهش دانشگاه اوتاگو نيوزيلند نشان مي‌دهد، كودكاني كه روزانه شير مصرف مي‌كنند 40 درصد كمتر از ديگران در بزرگسالي به سرطان دستگاه گوارش و روده دچار مي‌شوند.

در بررسي 562 فرد بزرگسال مبتلا به سرطان روده بين سنين 30 تا 69 ساله مشخص شد،‌ اين افراد در دوره كودكي و در سنين 4 تا 6 سالگي و نوجواني يا اصلاً شير مصرف نكرده يا كمتر از حد معمول از اين محصول لبني استفاده كرده‌اند.

كمال‌زاده گفت: پژوهشگران مركز جامع مطالعات سرطان لومباردي، به موش‌هاي آزمايشگاهي باردار مواد شيميايي سرطان‌زا تزريق كردند و سپس آنها را به دو گروه تقسيم كرده و به يك گروه آب آشاميدني و به گروه ديگر به جاي آب، شير گاو دادند.

به گفته وي اين كار تا بعد از زايش و در دوره شيردهي نيز ادامه يافت. بعد از شيرگيري تا زمان بلوغ جنسي (سن 33 روزگي)،‌ نوزادان ماده نيز همانند مادران آنها با آب يا شير گاو تغذيه شدند.

نتايج نشان داد آنهايي كه از شير استفاده كرده بودند به طور متوسط حدود 2.5روز زودتر از آنهايي كه از آب مصرف كرده بودند به مرحله بلوغ جنسي رسيدند و همچنين به طور قابل رشد جوانه‌هاي غدد سرطاني بسيار كمتري در آنها به وجود آمد.

به طوري كه در سن 25 روزگي، در موش‌هايي كه از آب مصرف كرده بوند، 55 مورد سرطان مشاهده شد ولي در موش‌هايي كه به جاي آب از شير استفاده كرده بودند، فقط 40 مورد يعني معادل 30 درصد كمتر جوانه‌هاي غدد سرطاني مشاهده شد.

به گفته كمال زاده اين رقم در سن بلوغ كامل بدني (55 روزگي)، به 22 مورد در مقابل 18 مرد سرطان رسيد. در سن 18 هفتگي،‌در 63 درصد آنهايي كه از آب مصرف كرده بودند، رشد غدد سرطاني مشاهده شد در صورتي كه اين عدد در آنهايي كه از شير استفاده كرده بودند، 46 درصد بود. از طرفي در حيواناتي كه از شير مصرف كرده بودند، بروز جوانه‌هاي غدد سرطاني 2 هفته ديرتر از حيواناتي بود كه از آب استفاده كرده بودند.
انتهاي پيام/ش

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  3:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها