0

ام.‌آر.‌آي به تشخيص آلزايمر در مراحل اوليه كمك مي‌كند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ام.‌آر.‌آي به تشخيص آلزايمر در مراحل اوليه كمك مي‌كند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مطالعات نشان داد
ام.‌آر.‌آي به تشخيص آلزايمر در مراحل اوليه كمك مي‌كند

خبرگزاري فارس: تحقيقات جديد نشان مي‌دهد تصويربرداري مغناطيسي از مغز به تشخيص بيماري آلزايمر در مراحل اوليه رشد بيماري كمك مي‌كند.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از ديلي ساينس، مطالعات و تحقيقات دانشمندان حاكي از تشخيص زودهنگام بيماري آلزايمر است؛ قبل از آنكه آسيب و صدمه جدي به انسان وارد شود. در صورت عدم يافتن روش مناسب براي درمان آلزايمر ممكن است تلفات زيادي بر جامعه تحميل شود.

انجمن آلزايمر تخمين زده كه بر مبناي آن 4/5 ميليون آمريكايي در حال حاضر به اين بيماري مبتلا هستند و هزينه درمان و مراقبت بيماران تا 20 ميليارد دلار تا چهار دهه آينده بالا خواهد رفت.

در حال حاضر تمايل مردم براي انجام آزمايش‌هاي تشخيص آلزايمر براي جلوگيري از ابتلا به اين بيماري رو به افزايش است.

يك گام در تشخيص بيماري كه در اين پژوهش بيان شده، اندازه‌گيري حجم مغز با روش ام.‌آر.‌آي است.

يكي از مواردي كه اين تحقيق را جديد جلوه داد، بررسي شناختي افراد است و يكي از نشانه‌هاي اين بيماري اختلالات خفيف شناختي است. براي اين مطالعه حجم مغز چند نفر به عنوان آزمايش اندازه‌گيري شد تا مشخص شود كه تغيير حجم مغز در سنين بالا تا چه حد در ابتلا به بيماري آلزايمر تاثيرگذار است.

در اين آزمايش 149 نفر مورد آزمايش قرار گرفتند.بر اساس اين آزمون 25 نفر از 149 نفر يا به عبارتي 17 درصد كساني كه در ابتدا وضعيت ادراكي و شناختي خوبي داشتند پس از دو سال به زوال و كاهش حافظه مبتلا شدند.

اين تحقيق گام مهمي در جهت تشخيص آلزايمر به منظور درمان و بهبودي آن بود. اكنون با ام.‌آ‌ر.‌آي مي‌توان موارد زيادي را در بيماري‌هاي مختلف بررسي كرد اما تاكنون روش مناسبي براي تصويربرداري ام.آر.آي از مغز براي شناسايي اختلالات آلزايمر شناسايي نشده بود.

آلزايمر رايج‌ترين شكل زوال عقل است. علائم اين بيماري با از دست دادن قدرت حفظ اطلاعات به خصوص حافظه موقت در دوران پيري آغاز شده و به تدريج با از دست دادن قدرت تشخيص زمان، افسردگي، از دست دادن قدرت تكلم، گوشه‌گيري و سرانجام مرگ بر اثر ناراحتي‌هاي تنفسي به پايان مي‌رسد.
انتهاي پيام/ش

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  3:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها