0

جزئيات ادغام 5 معاونت و 16 سازمان در وزارتخانه جديد راه و مسكن

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

جزئيات ادغام 5 معاونت و 16 سازمان در وزارتخانه جديد راه و مسكن

نسخه چاپي ارسال به دوستان
يك مقام مسئول وزارت مسكن در گفت‌وگو با تشريح كرد:
جزئيات ادغام 5 معاونت و 16 سازمان در وزارتخانه جديد راه و مسكن

خبرگزاري فارس: يك مقام مسئول در وزارت مسكن و شهرسازي جزئيات ساختار احتمالي وزارتخانه جديد راه و مسكن را با ادغام 5 معاونت و 16 سازمان در اين دو وزارتخانه تشريح كرد.

اين مقام مسئول در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در خصوص ادغام دو وزارتخانه مسكن و راه گفت: هم وزارت راه و هم وزارت مسكن هر دو در بسياري موارد ساختار مشابهي دارند.
وي گفت: وزارت راه و وزارت مسكن هر كدام يك ستاد دارند كه شامل 5 معاونت است. 3 معاونت نيروي انساني، مجلس و بودجه در اين دو وزارتخانه مشترك است كه مي تواند در يكديگر ادغام شود.

*معاونت معماري و شهرسازي وزارت مسكن هيچ شباهتي به وزارت راه‌ ندارد

اين مقام مسئول ادامه داد: وزارت مسكن در ساختار خود معاونت معماري و شهرسازي دارد كه حاكميتي است و اصلاً هيچ شباهتي به وزارت راه‌ ندارد كه اين معاونت بايد به‌طور اختصاصي به كار خود ادامه دهد.
وي ادامه داد: معاونت برنامه‌ريزي وزارت مسكن نيز در اين وزاتخانه امور مربوط به اقتصاد و مسكن را برنامه‌ريزي مي‌كند. در وزارت راه نيز معاونت برنامه‌ريزي داريم كه امور حمل و نقل را برنامه‌ريزي مي‌كند و اين دو معاونت مي‌تواند با هم يكي شود.
وي افزود: به اين ترتيب 5 معاونت در وزارتخانه جديد خواهد بود كه در رأس آنها يك وزير، مدير كل حراست، روابط عمومي، مجامع شركت‌ها و قائم مقام در امور بين‌الملل هستند و همه اين‌ها در وزارتخانه جديد مي‌تواند يكي شود.

*وزارت مسكن 6 و وزارت راه 10 سازمان

وي گفت: تشكيلات وزارت مسكن 6 و وزارت راه 10 سازمان در زيرمجموعه خود دارند كه برخي از اين‌ها را مي‌توان در هم ادغام كرد. مثلاً در وزارت مسكن، سازمان مجري بيمارستان مي‌سازد و در وزارت راه شركت توسعه ساخت، اقدام به راه‌سازي، بزرگراه و راه‌آهن مي‌كند اين دو سازمان مي‌توانند يكي شوند چون از دولت بودجه مي‌گيرند و با پيمانكاران قرارداد مي‌بندند و ساختمان و بيمارستان و راه و بزرگراه مي‌سازند.
به گفته اين مقام مسئول، وزارت مسكن مركز تحقيقات مسكن و ساختمان را در زير مجموعه خود دارد و وزارت راه هم مركز تحقيقات و حمل و نقل دارد كه اين دو سازمان هم در يكديگر ادغام مي شود.

*شركت هواپيمايي و بنياد مسكن به تنهايي خواهند ‌ماند

وي با بيان اينكه سازمان هواپيمايي كشوري مي تواند با شركت فرودگاه ها يكي شود گفت: احتمالاً شركت هواپيمايي و بنياد مسكن به تنهايي خواهند ‌ماند.
وي افزود: در تشكيلات وزارت مسكن، سازمان ملي زمين، عمران و بهسازي شهري و شركت عمران شهرهاي جديد و در وزارت راه هم سازمان هواشناسي و مكانيك خاك وجود دارد كه در مواردي كه با هم سنخيت داشته باشند ادغام مي شوند. در مجموع 16 شركت و سازمان وابسته در اين دو وزارتخانه مي‌تواند به 12 شركت و سازمان تقليل يابد.
وي خاطر نشان كرد: البته باي تعيين نهايي ساختار وزارتخانه جديد بايد منتظر تصويب مجلس باشيم.
انتهاي پيام/ص

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  3:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها