0

مقاله عضو هیأت علمی واحد همدان در کنفرانس بين المللي علوم و هنر کشور آلمان

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

مقاله عضو هیأت علمی واحد همدان در کنفرانس بين المللي علوم و هنر کشور آلمان

مقاله عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در "کنفرانس بين المللي علوم و هنر کشور آلمان" ارائه شد.
به گزارش آنا،مقاله خانم مهناز سلیمی عضو هیأت علمی گروه فقه و حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با عنوان "آموزش برای زنان در زندان و بعد از آزادی" در کنفراس بین اللملی علوم و هنر آلمان در فروردین ماه سال جاری در شهر فرایبورگ کشور آلمان برگزار شد.

سلیمی درباره این مقاله گفت: بسیاری از زنان بزهکار زندانی مطرود، بی سرپرست یا بد سرپرست به خاطر اینکه بتوانند کسب درآمد نمایند و برای زندگی بعد از آزادی آماده شوند به آموزش نیاز دارند. نوع و شکل این آموزش تأثیر به سزایی بر روی استقلال فکری و هویتی این افراد پس از آزادی از زندان دارد.
وی بیان داشت متأسفانه، نگرش اجتماع نسبت به زنان بزهکار در جوامع سنتی موجب می شود که این زنان پس از آزادی نتوانند به خانواده و بستگان خود مراجعه نمایند، ازدواج کنند یا به کار شرافتمندانه ای مشغول شوند؛ همین مسأله موجب می شود که دوباره به سوی بزه و کارهای غیر قانونی برگردند.
عضو هیأت دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان تأکید کرد در همین حال باندهای تبهکار با دادن پناه و دستمزد کم به این افراد آنان را به طرف خود جذب می نمایند و در کارهای غیر قانونی خود از این افراد سوء استفاده می کنند. در این بین، دولتمردان نیز به این زنان و حل مشکلات ریشه ای شان کم توجهی می کنند.
وی بیان داشت در این مقاله برآنیم که آموزش مهارتهای اقتصادی، اجتماعی، ورزشی، بهداشتی و توانمندسازی جسمی و روانی در زندان و بعد از آزادی زنان را مورد بررسی قرار دهیم تا پس از آزادی خوداتکا شده و بتوانند نیازهای گوناگون خود را به خصوص از لحاظ اقتصادی برآورده سازند.

گفتنی است سلیمی که هم اکنون به عنوان دبیر اجرایی جذب هیأت علمی استان همدان در دانشگاه آزاد اسلامی همدان مشغول به فعالیت می باشد در کنفرانسهای متعدد مقاله ارائه نموده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

دوشنبه 29 فروردین 1390  3:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها