0

نشست نخست رياض بدون نتيجه پايان يافت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نشست نخست رياض بدون نتيجه پايان يافت

نسخه چاپي ارسال به دوستان
درباره تحولات يمن؛

خبرگزاري فارس: با پايان بدون نتيجه نشست معارضان يمني با شوراي همكاري خليج فارس، كميته جوانان انقلابي يمن از بيان نماينده گروه معارضان يمني مبني بر احتمال عدم محاكمه "صالح " بعد از كناره گيري از قدرت به شدت انتقاد كرد.


 

به گزارش مانيتورينگ فارس، تلويزيون الجزيره قطر در گزارش نتايج نشست‌هاي ديروز وزراي خارجه شوراي همكاري خليج فارس با هيأت معارضان يمني به منظور بررسي راه‌هاي خروج از بحران فعلي اين كشور، با بيان اينكه معارضان يمني تعيين ضمانت‌هاي لازم براي كناره‌گيري "علي عبدالله صالح " را خواستار شدند، افزود: سلطان العطواني عضو هيأت معارضان يمني احتمال محاكمه صالح بعد از كناره گيري از قدرت را بعيد دانست كه اين مواضع با انتقاد و مخالفت شديد انقلابيون در ميدان‌هاي تجمع يمن مواجه شد.

اين گزارش حاكي است كه وزراي خارجه شوراي همكاري خليج فارس در پايان نشست خود با نمايندگان گروه‌هاي مخالف صنعاء بر عزم خود براي تلاش تا دستيابي به راه حلي براي بحران يمن تاكيد كردند.

اين گزارش با بيان اينكه انقلابيون يمن بر كناره گيري صالح قدرت تاكيد دارند و موضوع انتقال قدرت به معاونش را وارد نمي‌دانند، با اشاره به صحبت‌هاي دبير كل شوراي همكاري خليج فارس در بين خبرنگاران افزود: روؤساي شوراي مذكور به بيان "لزوم حل مسالمت آميز بحران يمن و جلوگيري از خونريزي به طور كلي اكتفا كرده و راهكارها و شيوه دستيابي به اين مهم را تعيين نكردند ".

گزارشگر اين شبكه با بيان اينكه قرار است اعضاي شوراي همكاري خليج فارس با نمايندگان رژيم صنعا به گفت‌وگو بنشينند،‌افزود: اين موضوع بدين معني است كه "صالح " بر سر دو راهي "پذيرفتن كناره گيري از قدرت در مقابل حصول ضمانت‌ها " و يا "رد اين پيشنهاد " قرار مي‌گيرد كه گزينه دوم به نوبه خود به معني اصرار وي به چنگ زدن به قدرت و رويارويي با معارضان خود است.

اين گزارش حاكي است كه كميته جوانان انقلابي يمن با صدور بيانيه‌اي با محكوميت مواضع نمايندگان گروه‌ معارض در رياض مبني بر عدم محاكمه صالح در صورت كناره گيري، چنين مواضعي را خيانت به شهداي يمن خوانده و تاكيد كردند كه به هيچ طرف داخلي و يا خارجي نمايندگي خود را تفويض نكرده است.

از سوي ديگر از يمن خبر مي‌رسد كه در جريان حمله نيروهاي گارد رياست جمهوري به تظاهرات كنندگان در "صنعاء " و "ذمار " ده‌ها تن مجروح شدند.

انتهاي پيام/++

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  3:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها