0

آمريكا مخفيانه از مخالفان بشار اسد حمايت مي‌كند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آمريكا مخفيانه از مخالفان بشار اسد حمايت مي‌كند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
بر اساس اسناد منتشر شده؛

خبرگزاري فارس: بر اساس اسنادي كه جديدا منتشر شده است وزارت خارجه آمريكا به طور مخفيانه گروه‌هاي مخالف سوريه را تامين مالي كرده است.


 

به گزارش فارس به نقل از روزنامه واشنگتن پست، بر اساس اسنادي كه سايت ويكي‌ليكس اخيرا با توجه به تلگراف‌هاي ديپلمات‌هاي آمريكايي منتشر كرده است وزارت امور خارجه آمريكا به طور مخفيانه از گروه‌هاي سياسي مخالف سوريه و پروژه‌هاي مرتبط با آنها كه شامل يك تلويزيون ماهواره‌اي جديد است، حمايت مالي كرده است.

اين شبكه ماهواره‌اي كه "بردي تي وي " (Barada TV) نام دارد و در لندن مستقر است پخش برنامه‌هاي خود عليه دولت سوريه را در آوريل 2009 آغاز كرد اما برنامه‌هاي خود را همزمان با تظاهرات‌ها و ناآرامي‌هاي سوريه به عنوان بخشي از تلاش ديرين خود براي سرنگوني بشار اسد، افزايش داد.

واشنگتن پست در ادامه نوشت: بردي تي نام دارد ارتباط نزديكي با "جنبش عدالت و توسعه " كه يك شبكه از مخالفان دولت سوريه كه مستقر در لندن است، دارد.

تلگراف‌هاي ديپلمات‌هاي آمريكايي نشان مي‌دهد كه وزارت خارجه آمريكا از سال 2006 شش ميليون دلار براي راه اندازي شبكه ماهواره‌اي فوق و ديگر فعاليت‌ها در داخل سوريه اختصاص داده است.

انتهاي پيام/++

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  3:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها