0

برگزاري نخستين سمينار خبرنگاران آمريكاي لاتين در مكزيك

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

برگزاري نخستين سمينار خبرنگاران آمريكاي لاتين در مكزيك

نسخه چاپي ارسال به دوستان
برگزاري نخستين سمينار خبرنگاران آمريكاي لاتين در مكزيك

خبرگزاري فارس: نخستين سمينار خبرنگاران و فعالين فرهنگي آمريكاي لاتين به منظور بررسي مسائل مربوط به امنيت و مديريت اطلاعات در ايالت "چياپاس " مكزيك برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فارس از منطقه آمريكاي لاتين، نخستين سمينار خبرنگاران و فعالين فرهنگي آمريكاي لاتين كه حدود 100 تن از خبرنگاران و مديران فرهنگي اين منطقه در آن شركت داشتند، در شهر "پالنك " ايالت "چياپاس " مكزيك برگزار شد.

مسائل مربوط به ماهيت، امنيت و مديريت اطلاعاتي كه در ارتباط ملموس و غير ملموس با فرهنگ هستند، توسط كارشناساني از آمريكاي لاتين، اسپانيا و آمريكا در اين سمينار مورد بررسي قرار گرفت.

"خايمه آبلو بانفي "، رئيس مجموعه جديد خبرنگاران ايبرو- آمريكايي، بر لزوم مباحثه در خصوص مسائل مربوط به آموزش خبرنگاران و مساله فرهنگ به عنوان منشا منافع مشترك تاكيد كرد.

به عقيده اين كارشناس، در حال حاضر امكانات فراواني براي بهبود فعاليت‌هاي اطلاع‌رساني و همچنين ساخت برنامه‌هاي جديد براي رسانه‌هاي ملي وجود دارد.

وي معتقد است در حال حاضر منابع فني منجر به تغييرات بي‌نظيري در روابط با جامعه شده است. از اين رو، اكنون وظيفه اجتماعي خبرنگار تنها در اطلاع‌رساني از طريق تريبون رسانه‌ها نيست، بلكه وظيفه وي برقراري گفت‌وگوهاي دائمي با جامعه از طريق ابزار رسانه‌هاي ديجيتال است.

برنامه‌هاي كنفرانس خبرنگاران آمريكاي لاتين در مكزيك شامل سخنراني‌ها، نمايشگاه عكس، سمينارها و ميزگردهاي فرهنگي بود.

انتهاي پيام/ص

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  2:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها