0

استقبال از كتاب‌هاي الكترونيك در آمريكا

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

استقبال از كتاب‌هاي الكترونيك در آمريكا

نسخه چاپي ارسال به دوستان
استقبال از كتاب‌هاي الكترونيك در آمريكا

خبرگزاري فارس: براساس گزارش منتشر شده از سوي نشر آمازون، كتاب‌ها و نسخه‌هاي الكترونيك در 6 ماه گذشته به عنوان محبوب‌ترين آثار خوانندگان و مخاطبان كتاب در آمريكا انتخاب شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از هاردور، نشر آمازون در گزارشي كه به تازگي منتشر شده اعلام كرد كه در 6 ماه گذشته فروش نسخه‌هاي ديجيتال و آثار نشر الكترونيك در مقايسه با كتاب‌هاي چاپي با استقبال بيشتري روبه‌رو بوده است.


علاوه بر اين رئيس انجمن ناشران آمريكا نيز پنج شنبه گذشته اعلام كرد كه به نظر مي‌رسد فرمت ديجيتالي كتاب در حوزه‌هاي مختلف ادبي و غيرادبي اين روزها بيشتر مورد توجه مخاطبان كتاب و علاقمندان به كتابخواني قرار گرفته است.


بر اساس آمار ارائه شده ژانويه گذشته نيز بسياري از مردم از نسخه‌هاي ديجيتال و الكترونيك به عنوان هديه استفاده كرده و كتاب‌هاي الكترونيك يكي از پرفروش‌ترين كالاها در ميان هداياي سال نوي ميلادي عنوان شده است. و اين مسئله در مقايسه با همين روزها در سال گذشته با رشد 36 درصدري روبه‌رو بوده است.


اين آمار بر اساس مطالعه ميزان خريد و فروش نسخه‌هاي ديجيتالي كتاب از فروشگاه‌ها و كتابفروشي‌ها و همينطور بر اساس تعداد دانلودهاي انجام شده از نسخه‌هاي اينترنتي در ماه آوريل به دست امده است.


در 6 ماه گذشته و بر اساس نظرسنجي انجام شده در ميان فروشندگان و مراكز فروش كالاهاي فرهنگي در ماه آوريل ميزان مراجعه مخاطبان براي خريد كتاب‌هاي الكترونيك در مقايسه با ماه‌هاي ديگر بسيار زياد بوده است.


در حال حاضر ناشران آمريكايي آثار متعددي را در حوزه‌هاي ادبي، آموزشي، تاريخي، اقتصادي و ديگر حوزه ها به صورت ديجيتالي منتشر و در اختيار علاقمندان به كتاب‌هاي ديجيتال قرار مي‌دهد.

    حمید.bmp

 

 

دوشنبه 29 فروردین 1390  11:48 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها