0

واريز 1600 ميليارد تومان به حساب شهرداري‌ها از محل ماليات بر ارزش افزوده

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

واريز 1600 ميليارد تومان به حساب شهرداري‌ها از محل ماليات بر ارزش افزوده

نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون سازمان امور مالياتي در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
واريز 1600 ميليارد تومان به حساب شهرداري‌ها از محل ماليات بر ارزش افزوده

خبرگزاري فارس: معاون ماليات بر ارزش افزوده سازمان امور مالياتي از واريز 3 هزار ميليارد تومان سهم عوارض از ماليات بر ارزش افزوده به حساب شهرداري‌ها و وزارت كشور خبر داد كه 1600 ميليارد تومان آن مستقيم به حساب شهرداريها واريز شد.

محمدقاسم پناهي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با بيان اينكه طبق قانون ماليات بر ارزش افزوده كه از سال 87 در كشور شروع شد، تا پايان سال گذشته با نرخ 3 درصد از مجموع قيمت فروش نهايي اخذ مي‌شد كه شامل 1.5 درصد ماليات به خزانه دولت و 1.5 درصد عوارض براي شهرداري‌ها، دهياري‌‌ها و وزارت كشور واريز مي‌شد.


معاون ماليات بر ارزش افزوده سازمان امور مالياتي افزود: از محل سهم عوارض در سال 88 حدود 3 هزار ميليارد تومان براي شهرداري‌ها و وزارت كشور واريز شد كه شامل هزار و 600 ميليارد تومان مستقيم به حساب شهرداري‌ها و هزار و 400 ميليارد تومان به حساب وزارت كشور واريز شد.


پناهي تأكيد كرد: طبق قانون برنامه پنجم توسعه نرخ ماليات بر ارزش افزوده، سالانه يك درصد اضافه مي‌شود و تا پايان برنامه به 8 درصد خواهد رسيد. بر اين اساس نرخ ماليات بر ارزش افزوده در سال جاري 4 درصد شامل 2.2 درصد ماليات و 1.8 درصد عوارض خواهد بود و مؤديان ماليات بر ارزش افزوده بايد از ابتداي سال 1390 نرخ 4 درصد را از خريدار نهايي مطالبه كنند.


وي تأكيد كرد: گرچه آمار نهايي عملكرد ماليات بر ارزش افزوده در سال 89 اعلام نشده اما فكر مي‌كنم نزديك 4 هزار ميليارد تومان ماليات بر ارزش افزوده از منابع مختلف كالا و خدمات مشمول وصول شده باشد.


پناهي گفت: دقيقا به همين ميزان يعني 4 هزار ميليارد تومان ديگر نيز عوارض براي شهرداري‌ها و وزارت كشور در سال گذشته وصول شده است.


پناهي گفت: آمار دقيق درآمد ماليات بر ارزش افزوده، پس از تسليم اظهارنامه‌هاي ماليات بر ارزش افزوده كه تا پايان فروردين سال جاري ادامه دارد، به دست خواهد آمد.


معاون ماليات بر ارزش افزوده سازمان امور مالياتي تأكيد كرد: براي سال جاري پيش‌بيني مي‌شود 5 هزار و 600 ميليارد تومان درآمد براي ماليات دولت و حدود 5 هزار ميليارد تومان براي عوارض شهرداري‌ها و وزارت كشور وصول شود.


پناهي تأكيد كرد: مشمولان قانون ماليات بر ارزش افزوده‌ تا پايان فروردين 90 فرصت دارند اظهارنامه عملكرد ماليات بر ارزش افزوده در فصل زمستان 89 را ارائه كنند و از مؤديان درخواست مي‌شود، از فرصت باقيمانده قانوني استفاده كرده تا مشمول جريمه قانوني نشوند.

    حمید.bmp

 

 

دوشنبه 29 فروردین 1390  11:45 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها