0

مصر منتظر توریست؛ افت 80 درصدی گردشگران

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

مصر منتظر توریست؛ افت 80 درصدی گردشگران

اقتصاد > اقتصاد کلان  - با گذشت بیش از دو ماه از انقلاب مردمی در مصر، بسیاری از مصری ها آرزو دارند که کشورشان باز هم پذیرای توریستهایی از اقصی نقاط دنیا باشد.
 

معمولا در این موقع از سال مصر پذیرای تعداد بیشماری از توریست های خارجی بود.اما تحولات اخیر در این کشور و سقوط حکومت حسنی مبارک تقریبا صنعت توریسم و به تبع آن اقتصاد کشور را فلج کرده است.بسیاری از شهروندان مصری شغل و منبع درآمد خود را از دست داده اند و امید دارند با عادی شدن اوضاع و ایجاد ساختارهای دمکراتیک بار دیگر کشورشان شاهد رفت و آمد توریستها باشد.

به گفته منیر فکری عبدالنور، وزیر توریسم مصر بین 25 ژانویه و اول فوریه حداقل 1 میلیون توریست سفر خود به مصر را کنسل کرده اند.

صنعت توریسم مصر در مقایسه با سال گذشته در همین موقع در حدود 80 درصد افت کرده است.این رقم برای کشوری که 11 درصد اقتصاد کشورش را توریسم تأمین می کند و از هر 7 شهروند، یک نفر در بخش توریسم فعالیت می کند رقم بالایی است.

 در طول همین مدت کوتاه در مصر بسیاری از شهروندان مصری شغل های خود را از دست داده اند، سرمایه گذاری خارجی در این کشور نیز متوقف و تورم نیز بالا رفته است.

دولت اعلام کرده است که قیمت مواد غذایی در مصر به طرز سرسام آوری افزایش یافته است و این در حالی است که مصر بزرگترین واردکننده گندم در جهان است.

همه این نابهنجاری ها و اتفاقات ناگوار اقتصادی را باید به این مسئله اضافه کرد که طبق اعلام بانک جهانی 22 درصد از مردم مصر زیر خط فقر زندگی می کنند.

طبق اعلام ثمیر رضوان،وزیر اقتصاد مصر، رشد اقتصادی مصر در ماه جاری رقم 2،5 درصد را نشان داده است در حالیکه این رقم در مقایسه با همین موقع در سال 2010 رقم 5،3 درصد بوده است.

رضوان می افزاید: ممکن است مصر به کمک کشورهای نفتی خلیج فارس نیز نیاز داشته باشد،اما ایدۀ وی به شدت از سوی محمدحسین طنطاوی،رییس شورای انتقالی مصر که بعد از مبارک کشور را اداره می کند، رد شده و او در جمع خبرنگاران اعلام کرده است که مصر گدا نیست. 

واشنگتن پست/16 آوریل 2011

/

منبع خبر انلاین

دوشنبه 29 فروردین 1390  11:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها