0

ارائه تسهيلات ارزان‌قيمت براي احداث اسكله‌هاي تفريحي و مسافري

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

ارائه تسهيلات ارزان‌قيمت براي احداث اسكله‌هاي تفريحي و مسافري

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل سازمان بنادر در گفت‌و‌گو با فارس خبر داد:
ارائه تسهيلات ارزان‌قيمت براي احداث اسكله‌هاي تفريحي و مسافري

خبرگزاري فارس: مديرعامل سازمان بنادر گفت: اين سازمان ‌اعلام آمادگي مي‌كند كه هر سرمايه‌گذاري كه توانايي ايجاد اسكله‌هاي تفريحي، گردشگري و مسافري را داشته باشد،‌ تسهيلات ارزان قيمت در اختيار آنها قرار ‌‌دهد.

سيدعطاءالله صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس«توانا» در خصوص ارائه تسهيلات براي ساخت شناور‌ها، اظهار داشت: براي ساخت هر شناوري اعم از ‌باري و مسافري و همچنين احداث و توسعه تجهيزات بندري سازمان بنادر و دريانوردي از محل وجوه اداره شده خود تسهيلاتي را ارائه مي‌دهد.


وي ادامه داد: متقاضيان در مواد مذكور مي‌توانند با مراجعه به سازمان بنادر و دريانوردي، طرح‌هاي خود را ارائه دهند كه سازمان پس از بررسي طرح‌ها، آنها را به بانك جهت دريافت تسهيلات معرفي مي‌كند.


مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي با اشاره به اينكه بخشي از سود اين تسهيلات را سازمان بنادر متقبل مي‌شود، اضافه كرد: در بخش شناور‌هاي مسافري سازمان 100 درصد سود تسهيلات را به صورت يارانه پرداخت مي‌كند و در واقع متقاضيان براي شناورهاي مسافري تسهيلات با نرخ سود صفر درصد دريافت مي‌كنند.


وي تصريح كرد: در بخش تسهيلات شناورهاي باري نيز بيش از 60 درصد سود تسهيلات توسط سازمان بنادر پرداخت مي‌شود.


مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي ضمن اشاره به لزوم توسعه حمل ‌و نقل مسافري دريايي، تصريح كرد: در نظر داريم اين مورد با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي توسعه پيدا كند.


معاون وير راه و ترابري خاطرنشان كرد: سازمان بنادر و دريانوردي اعلام آمادگي مي‌كند كه هر سرمايه‌گذاري كه توانايي ايجاد اسكله‌هاي تفريحي، گردشگري و مسافري را داشته باشد،‌ تسهيلات ارزان قيمت در اختيار آنها قرار ‌‌دهد و اجازه ‌‌دهد اين كار با سرمايه‌گذاري آنها صورت گيرد.* صندوق توسعه صنايع دريايي كماكان غيرفعالمديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي با بيان اينكه صندوق توسعه دريايي هنوز به حالت عملياتي و اجرايي در نيامده است، تصريح كرد: اساس‌نامه اين صندوق به تصويب رسيده اما سرمايه آن هنوز تأمين نشده است كه در صورت تأمين، فعاليت صندوق آغاز مي‌شود.* واگذاري بنادر چم‌خاله و كياشهر به بخش خصوصيصدر در مورد واگذاري بنادر كوچك به بخش خصوصي، تصريح كرد: در سال گذشته واگذاري بندر چم‌خاله و كياشهر در دستور كار سازمان بنادر و دريانوردي قرار گرفت، طي هماهنگي با سازمان شيلات، شرايط در حال فراهم شدن است تا اين دو بندر به بخش خصوصي واگذاري شود.


مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي تصريح كرد: هم‌اكنون مديريت و راهبر‌ي بندر آستارا، بندر گناوه و بندر فريدون‌كنار به بخش خصوصي واگذار شده است؛ همچنين در سال‌هاي گذشته نيز بندر آفتاب توسط سرمايه‌گذاري بخش خصوصي ايجاد شده است.* خروج شناور‌هاي مغروقه منطقه خورموسي زمان‌بر استوي در مورد خروج هفت فروند شناور مغروقه در منطقه خورموسي، تصريح كرد: شناور مغروقه مويرا پس از خارج سازي به دليل خوردگي زياد و سستي بدنه، دوباره از وسط به دو نيمه شد و به داخل آب برگشت؛‌ هم‌اكنون بالشتك‌هاي خارج‌سازي در اين شناور در حال نصب است و پس از برش دوباره خارج‌سازي صورت مي‌گيرد.


مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي با اشاره به اينكه خروج هفت شناور‌ مغروقه در خورموسي زمان‌بر و پرهزينه است، خاطرنشان كرد: براي خروج ديگر شناورهاي منطقه خورموسي، شركت دريايي تايدواتر به عنوان طرف قرارداد سازمان بنادر، ‌مذاكراتي را با بخش خصوصي و شركت‌ تركيه‌اي به امضاء رسانده است.


به گزارش فارس شناورهايي كه در دوران دفاع مقدس مورد اصابت موشك قرار گرفته و غرق شده بودند، در منطقه خورموسي مشكلات زيادي در تردد كشتي‌هاي بزرگ تجاري ايجاد كرده و در واقع اين آبراهه‌ را ناامن كرده‌اند.


‌منطقه خورموسي در واقع به دليل وجود اين مغروقه‌ها براي كشتي‌ها منطقه خطر محسوب مي‌شود؛ با توجه به حجم بالاي تردد در اين منطقه لازم بود آبها ايمن شود كه در اين‌باره طي مناقصه‌اي كه سازمان بنادر و دريانوردي برگزار كرد، تايدواتر توانست بين چندين شركت درياي، بيشترين نمرات را كسب كند و برنده مناقصه شود.


‌قرارداد خارج سازي شناورهاي مغروقه بين شركت تايد‌واتر خاورميانه و سازمان بنادر دريانوردي در تاريخ 23 بهمن‌ماه 1385 منعقد شد.* برخي شناور‌هاي مغروقه اروند‌رود در كنار بنادر ايران خارج سازي شدمديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي راجع به خروج شناور‌هاي مغروقه در منطقه اروند نيز گفت: در داخل اروند، برخي شناورهاي مغروقه ‌كه نزديك خاك بنادر ايران بوده است،‌ خارج سازي كرده‌ايم.


صدر ادامه داد: هر اقدامي كه در اروندرود صورت مي‌گيرد بايد با مشاركت طرف عراقي باشد و كميته CBC در اين زمينه فعال مي‌شود تا هيدروگرافي مسير را انجام دهد.


مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي خاطرنشان كرد: در حال حاضر عمليات هيدروگرافي در اين منطقه در حال انجام است، پس از هيدروگرافي بايد پاكسازي نقاط مختلف اروند صورت گيرد و در مرحله بعد خارج‌سازي بقيه مغروقه‌ها با همكاري طرف عراقي انجام مي‌شود.

    حمید.bmp

 

 

دوشنبه 29 فروردین 1390  11:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها