0

كتاب «عنصر شجاعت» نمونه تحليلي از واقعه كربلاست

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

كتاب «عنصر شجاعت» نمونه تحليلي از واقعه كربلاست

نسخه چاپي ارسال به دوستان
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم:
كتاب «عنصر شجاعت» نمونه تحليلي از واقعه كربلاست

خبرگزاري فارس: عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: كتاب «عنصر شجاعت» به قلم آيت‌الله ميرزا خليل كمره‌اي كتاب نمونه تحليلي از واقعه كربلاست.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام محمد هادي يوسفي غروي يكشنبه شب در اختتاميه كنگره علمي حماسه حسيني كه با هدف تجليل از مقام آيت‌الله حاج ميرزا خليل كمره‌اي در مركز جهاني علوم اهل بيت (ع) برگزار شد، با اشاره به كتاب عنصر شجاعت كه در اين كنگره رونمايي شد، اظهار داشت: اين كتاب از سوي آيت‌الله ميرزا خليل كمره‌اي به عنوان كتاب نمونه تحليلي از واقعه كربلا به ويژه پيرامون انصارالحسين (ع) تدوين شده است.


وي خاطرنشان كرد: اين عالم با تقسيم‌بندي اين كتاب در هشت جلد اجر اخروي را براي خود خريداري كرده و 5 هزار صفحه در زمينه عاشورا و نهضت حسيني با قلم‌ و تحليل خوب، متين و مناسب از خود به يادگار گذاشته است.


عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم تصريح كرد: منابعي كه در اين كتاب ارائه شده حاكي از موضوعي است كه زمينه تاريخي به آن گرفتار است و از اين موضوع غفلت مي‌شود كه تحليل با تحقيق منبع خبر متفاوت است. حجت‌الاسلام يوسفي غروي خاطرنشان كرد: قلم تحليلي در تاريخ مد روز شد و از آن جمله در زمينه امام حسين (ع) كتاب ارزشمند تحليلي از دكتر عبدالله علايري تاليف شد.


قاسم جوادي عضو هيئت علمي مدرسه عالي امام خميني (ره) نيز در اين مراسم نيز به نقد كتاب روضةالشهدا اثر مرحوم ملاحسين كاشفي اظهار داشت: اين كتاب از كتاب‌هاي تاثيرگذار فرهنگ شيعي است كه در زمينه حادثه كربلاست.


وي با بيان اينكه نويسندگان فراواني وارد شده‌اند، اذعان كرد: سبك كاشفي در روضةالشهدا به گونه‌اي است كه نظير آن در تحريرات نويسندگان شيعي و اهل تسنن وجود ندارد.

    حمید.bmp

 

 

دوشنبه 29 فروردین 1390  10:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها