0

نگاهي به دو فيلم چهارمين جشنواره فيلم خليج فارس

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

نگاهي به دو فيلم چهارمين جشنواره فيلم خليج فارس

نسخه چاپي ارسال به دوستان
«ترك بغداد» و «حاوي»؛
نگاهي به دو فيلم چهارمين جشنواره فيلم خليج فارس

خبرگزاري فارس: «ترك بغداد» و «حاوي» از جمله فيلم‌هاي حاضر در چهارمين جشنواره فيلم خليج فارس است كه مورد توجه رسانه‌ها و منتقدان قرار گرفته است.

به گزارش فارس، دو فيلم «ترك بغداد» و «حاوي» از مهمترين فيلم‌هاي حاضر در چهارمين جشنواره فيلم خليج فارس است كه اين روزها در دبي در حال برگزاري است.


فيلم «ترك بغداد» به كارگرداني «قتيبه الجنابي» و بازيگري «صادق العطار» و «جاسم التميمي» داستان «صادق» عكاسي است كه در دهه هشتاد قرن بيست در حزب بعث عراق به جايگاهي بالا مي‌رسد و مي‌تواند با ورود به مكان‌هاي ويژه از مراسم مختلف حزبي و همچنين شكنجه مخالفان صدام عكس‌برداري كند.


البته فيلم بازگشتي به خاطرات «صادق» در هنگام فرار از عراق به سمت لندن است در حالي كه داراي اسناد و عكس‌هاي مهمي از حوادث داخل عراق است كه به عنوان بمبي عليه حزب بعث عمل خواهد كرد اما نهايتا به دست فردي عراقي در مرز لهستان كشته مي‌شود.


بنابر گزارش پايگاه الجزيره، فيلم كه به صورت درام و داراي ريتمي تند است تماشاگر را با خود همراه مي‌كند تا با صادق كه با بازي خوب بازيگر عراقي هم‌ذات‌پنداري كند.


«قتيبه الجنابي» كارگردان اين فيلم كه به عنوان اولين فيلم بلند سينمايي او محسوب مي‌شود پيش از اين مستند‌ها و فيلم‌هاي كوتاه داستاني با نام‌هاي «زندگي بي‌جان»، «خبرنگار بغدادي» و «ضد گنو» بوده است.


فيلم ديگري كه اين روزها مورد توجه حاضران جشنواره فيلم خليج فارس قرار گرفته، فيلم «حاوي» به كارگرداني «ابراهيم البطوط» است كه به داستان مردم شهر اسكندريه مصر مي‌پردازد و تعدادي از مردم اين شهر را كه به دنبال مبارزه براي زندگي بهتر هستند را به تصوير مي‌كشد.


اين فيلم كه در بخش «جشنواره جشنواره‌هاي» بيست‌و نهمين جشنواره فيلم فجر نيز حاضر شد تاكنون در چندين جشنواره بين‌المللي چون جشنواره روتردام، جشنواره والنسياي اسپانيا و جشنواره واشنگتن حاضر شد و در برخي از اين جشنواره‌ها به جوايزي دست يافت.


اين فيلم كه با بازي «محمود عبودوما»، «رينا عارف»، «هاني الدكاك» و برخي بازيگران تازه كار مصري به مدت 112 دقيقه است داستان فردي به نام يوسف است است كه پس از 5 سال از زندان انفرادي آزاد شده اما اسكندر با تمام تلاش خود نمي‌تواند وي را 10 روز زنده نگه‌دارد.

    حمید.bmp

 

 

دوشنبه 29 فروردین 1390  8:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها