0

كاهش زمان توليد توتون در شمال كشور

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

كاهش زمان توليد توتون در شمال كشور

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير‌كل مجتمع دخانيات مازندران خبر داد:
كاهش زمان توليد توتون در شمال كشور

خبرگزاري فارس: مديركل مجتمع دخانيات مازندران از كاهش زمان توليد توتون در شمال كشور به ويژه در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، محمود كاظم‌زاده در ديدار با نماينده ولي فقيه در مازندران گفت: مازندران بعد از استان گلستان با بيش از يكهزار و 500 هكتار سطح زير كشت توتون رتبه دوم را در كشور به خود اختصاص داده است.


وي تصريح كرد: در گذشته توليد توتون توسط كشاورزان حدود 12 ماه به طول مي‌انجاميد كه اين مدت با تكنولوژي‌هاي جديد و دانش متخصصان ايراني بسيار كمتر شده است.*كاهش زمان ايجاد خزانه توتون


مديركل مجتمع دخانيات مازندران خاطرنشان كرد: كشاورزان توتون كار براي ايجاد خزانه و رشد آن به سه ماه زمان نياز داشتند كه اين زمان با دانش كارشناسان و تلاش كشاورزان به 10 روز كاهش پيدا كرده است.


كاظم زاده به صرفه اقتصادي كاشت توتون اشاره كرد و اظهار داشت: كشت توتون نسبت به ساير كشاورزي‌ها رشد خوبي را داشته و در مواردي بيش از دو برابر درآمد اقتصادي دارد.


وي مصرف توتون كشور را بالا دانست و گفت: بيش از 60 ميليارد نخ مصرف سيگار كشور است كه توليد داخل به بيش از 20 ميليارد نخ نمي‌رسد.* رشد 400 درصدي كشفيات سيگار قاچاق


مديركل مجتمع دخانيات مازندران يادآور شد: بيش از 400 درصد در جلوگيري از فروش سيگار قاچاق رشد عملكرد داشتيم و در كشفيات جديد سيگار قاچاق از بندر نوشهر به سيگارهاي بسيار بي‌كيفيت و ضد فرهنگ ايراني برخورد كرديم.


كاظم‌زاده به عمل آوري توتون در استان اشاره كرد و بيان داشت: در گذشته عمل‌آوري توتون در استان‌هاي گيلان و گلستان صورت مي‌گرفت و لي با تلاش دخانيات مازندران اين فرايند در كارخانه شهر سورك انجام مي‌پذيرد.

    حمید.bmp

 

 

دوشنبه 29 فروردین 1390  8:19 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها