0

ترميم تنها پل شرياني مركز به شرق مازندران و سرگرداني مسافران

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ترميم تنها پل شرياني مركز به شرق مازندران و سرگرداني مسافران

نسخه چاپي ارسال به دوستان
فارس گزارش مي‌دهد؛
ترميم تنها پل شرياني مركز به شرق مازندران و سرگرداني مسافران

خبرگزاري فارس: با وجود ترافيك بسيار سنگين محور‌هاي استان، ترميم و بهسازي تنها پل شرياني مركز به شرق مازندران موجب سرگرداني مسافران درون‌شهري شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ساري، پل تجن تا چندي پيش تنها راه ارتباطي و ترانزيتي كشور از طريق راه شمال به شرق كشور بوده است كه با ايجاد فاز اول كمربندي شمالي اين مسير تسهيل شده و ترافيك زياد درون شهري را به حاشيه شهر و يا كمربندي كشانده است.
بازگشايي فاز نخست كمربندي شمالي چاره‌ساز معضل ترافيكي شهر ساري نشد و با افزايش جمعيت شهرنشيني و پيشرفت صنعت خودروسازي و استقبال شهروندان از خودروهاي شخصي موجب شده است تا بار ترافيكي مركز مازندران بيش از پيش سنگين‌تر شود.
جمعيت زيادي از مردم مركز مازندران در قسمت شرقي اين شهر سكونت دارند و با توجه به مركزيت ساري و وجود ادارات كل در اين شهر مراجعه‌هاي مردم شهرستان تازه‌تاسيس مياندرود، سورك، نكا، بهشهر، گلوگاه و نيز خيل زيادي از جمعيت روستايي در اين مسير موجب شد تا بار ترافيكي دوچنداني را بر روي پل تجن شاهد باشيم.
مرمت و بازسازي پل تجن بعد از 17 سال انكارناپذير و اجراي طرح‌هاي عمراني نيازمند صبر و حوصله شهروندان است كه در اين بخش تدبير مهندسان مرتبط مي‌تواند در ارائه خدمات عمومي و رفاهي به نحوي باشد تا رضايت شهروندان را شامل شود.


* سرگرداني مسافران مسير شرق ساري؛ مردم با شهرداري همكاري كنند

ساعت 12.30 دقيقه يكشنبه 28 فروردين سرگرداني مسافران مسير شرق ساري توجه همگان را جلب كرده و برخي زير لب گله از زمان‌بر شدن اجراي طرح عمراني در ترميم پل تجن بودند. پياده‌روي بر روي پل تجن در هواي شرجي و بهاري مازندران حوصله شهروندان را كم كرده و با لبريز از اميدي كه بعد از پل خودروهاي حمل و نقل عمومي بقيه راه را با آنان همراهي مي‌كند كمي بر صبرشان مي‌افزود.
در اين مسير خانمي با بيان اينكه تاكسي‌هاي مسير پليس راه در ابتداي كمربندي مستقر شده‌اند، گفت: به دليل مقرون به صرفه نبودن تاكسي‌ها، راغب نيستند مسير ساعت به پل تجن و يا پل تجن به پليس راه را سرويس دهند.
اين شهروند ساروي با اشاره به اينكه استفاده از زمان بهترين راه براي ارائه خدمات مطلوب شهري به شهروندان است، تصريح كرد: ساعت 10 صبح امروز فعاليت ترميم بازسازي از طريق كارگران شروع و هم اكنون كه ساعت پيك مسافر است با ترافيك زياد خودرو و كمبود خودروهاي حمل و نقل عمومي رو به رو هستيم.
ساكنان حاشيه پل تجن ساري با بيان اينكه معاون عمراني شهردار ساري در ساعت 9 صبح براي بازديد بر روي پل تجن حاضر بود، يادآور شدند: نظارت در اجراي فعاليت‌هاي عمراني دقيق است ولي تدبير مديريتي به ويژه در مسير پل تجن حتي به صفر هم نمي‌رسد.
در تهيه اين گزارش شهردار ساري به دليل جلسه‌اي در وزارت كشور پاسخگوي سؤالات خبرنگار نبود و معاون عمراني شهردار ساري با بيان اينكه مدت زمان 48 ساعته براي ترميم و بهسازي پل تجن برنامه‌ريزي شده بود، گفت: با بازديد به‌عمل آمده براي ترميم معايب‌شناسي انجام و رسيدگي به مشكلات فني نيز نيازمند زمان بيشتري بوده است.
حميد فرزانه در گفت‌وگو با فارس افزود: پل تجن بعد از گذشت 17 سال آسيب‌پذير شده بود و درزهاي انبساطي اين روگذر از جنس فلز بوده كه بايد به آلستومري تبديل شود.
وي ترميم مجدد پل تجن‌ساري را در شرايط معمول عنوان كرد و يادآورشد: مقاوم‌سازي پل از بن شروع و فعاليت‌هاي ترميم مستمر است.
معاون عمراني شهردار ساري خواستار تعامل شهروندان در اجراي طرح‌هاي عمراني شد و خاطرنشان كرد: اگر اين روزها مردم كمي حوصله به خرج دهند و با شهرداري همكاري كنند خدمات‌رساني به نحو مطلوب‌تري انجام مي‌شود.
وي افزود: سعي ما اين است ترميم پل تجن تا پايان امروز به اتمام و آسفالت انجام شود تا فردا مسير به حالت عادي بازگردد.
رئيس كميسيون فني و عمران شوراي اسلامي شهر ساري نيز با بيان اينكه اگر شهروندان طالب خدمات مطلوب از شهرداري هستند بايد كمي آستانه صبر و تحملشان را در اجراي طرح‌هاي عمراني افزايش دهند، گفت: آسيب‌هاي فني پل روگذر تجن را نمي‌شود ناديده گرفت.
فرامرز نقيبي افزود: براي ترميم و بهسازي پل تجن بالغ بر750ميليون تومان با پيمانكار قرارداد منعقد شد كه هم اكنون دو پل قديم و جديد تجن در حال ترميم و بازسازي است.
وي از شهروندان ساروي خواست تا با كمي تحمل و استفاده از حمل و نقل عمومي همكاري خود را با شهرداري داشته باشند.


* استقرار 10 ون در مسير پل تجن به سمت پليس‌راه

مديرعامل سازمان تاكسيراني شهرداري ساري نيز در گفت‌وگو با فارس با بيان اينكه ترميم پل تجن امري ضروري بوده است، بيان داشت: خودروهاي حمل و نقل عمومي مانند تاكسي‌ها براي ارائه سرويس به شهروندان آماده و در مسير ميدان ساعت تا ابتداي پل تجن، از ابتداي طالقاني اول تا پليس راه و مسيرهاي فرعي حمل و نقل از طريق خودروي ون، كار حمل و نقل مسافر انجام مي‌شود.
احمد گوران افزود: ايجاد ترافيك به لحاظ بسته بودن مسير پل تجن سبب شد تا ترافيك سنگيني را در اين مسير شاهد باشيم كه با همكاري شهروندان به مدت چند روز اين روند تسهيل و به حالت عادي بازمي‌گردد.
وي ادامه داد: مسافران مسير ميدان ساعت تا پليس راه مي‌توانند با حدود 100 تا 150 متر پياده‌روي بر روي پل تجن دوباره با سرويس‌هاي ويژه‌اي كه در اين مسير قرارداده شد به مقصد برسند.
گوران از استقرار 10 ون در مسير بعد از پل تجن به سمت پليس راه خبر داد و يادآور شد: ترافيك مسافر در مسير پل تجن به پليس‌ راه ديده نشده است.
جانشين سازمان اتوبوسراني شهرداري ساري نيز با اشاره به اينكه اتوبوس‌ها بخش زيادي از شهروندان را در سطح شهر جابه‌جا مي‌كنند، گفت: استقبال از حمل و نقل عمومي و استفاده از اتوبوس در مسير ميدان ساعت به پليس راه و نيز در پايان خط كه تا بيمارستان زارع منتهي مي‌شود به درستي مديريت شده است.
حسن سيدي افزود: انتهاي پل تجن كه ابتداي طالقاني اول است اتوبوس به صورت ويژه مستقر و در ارائه سرويس به مسافران دريغ نمي‌كند.
وي با اشاره به اينكه ترميم پل تجن تردد را به طور موقت كند كرده است، يادآور شد: از فردا ( دوشنبه) اتوبوس‌هاي خالي را به صورت ويژه در ابتداي طالقاني اول مستقر ميكنيم.
سيدي حمل و نقل دانش آموزان مدرسه تيزهوشان را بسيار مطلوب دانست و خاطرنشان كرد: ساماندهي‌هاي از پيش انجام شده موجب شد تا تردد اين دسته از دانش‌آموزان با مشكل مواجه نشود.
انتهاي پيام/ل10/ع

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  8:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها