0

مذاكره با چند شركت اروپايي براي سرمايه‌گذاري در خط نهم سراسري گاز

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مذاكره با چند شركت اروپايي براي سرمايه‌گذاري در خط نهم سراسري گاز

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل شركت ملي گاز در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
مذاكره با چند شركت اروپايي براي سرمايه‌گذاري در خط نهم سراسري گاز

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت ملي گاز ايران از مذاكره با چند شركت اروپايي براي سرمايه‌گذاري در خط نهم سراسري گاز، دستور دولت براي تخفيف قيمت برق جايگاه‌هاي سي‌ان‌جي و مذاكره با سازمان خصوصي سازي براي واگذاري 3 شركت زيرمجموعه خبر داد.

جواد اوجي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با اشاره به آخرين وضعيت خصوصي‌سازي در اين شركت گفت: در حال حاضر سازمان خصوصي سازي به دنبال كارهاي كارشناسي است تا مشخص كند كدام قسمت از زيرمجموعه‌هاي شركت ملي گاز ايران بايد به بخش خصوصي واگذار شود.
وي ادامه داد: در اين باره مذاكرات زيادي صورت گرفته تا پالايشگاههاي رازي، شركت بازرگاني كالا و شركت گازخودرو طي يك تا دو ماه آينده نحوه واگذاري‌شان مشخص شود.
مديرعامل شركت ملي گاز ايران با اشاره به وضعيت قيمت سي‌ان‌جي گفت: شركت ملي گاز هر متر مكعب سي‌ان‌جي را به مبلغ 260 تومان به جايگاه‌دار و آنها نيز به مبلغ 300 تومان به فروش مي‌رسانند.
وي گفت: دولت اخيراً مصوب كرده و سازمان هدفمند كردن يارانه‌ها نيز ابلاغ كرده تا قيمت برق جايگاه‌دارها به صورت قيمت كم‌بار اختصاص يابد و وزارت نيرو نيز در حال حاضر اين ابلاغيه را اجرا مي كند.
اوجي در ادامه تصريح كرد:‌ روزانه 17 ميليون متر مكعب سي‌ان‌جي در كشور مصرف مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه چند شركت اروپايي نيز به دنبال اين هستند كه در خط نهم سراسري سرمايه‌گذاري كنند، خاطرنشان كرد: اخيراً يك شركت اروپايي به ما پيشنهاد داده تا گاز را از ميدان برداشت و خودش خطوط لوله را كشيده و حتي كار صادرات آن را نيز انجام دهد و ما نيز در حال حاضر مشغول مذاكره با اين شركت هستيم و به دنبال اين هستيم كه نحوه قرارداد را با آنها نهايي كنيم.
مدير عامل شركت ملي گاز ايران با اشاره به مذاكراتي كه اخيراً با كشور ارمنستان در خصوص صادرات گاز انجام داده اند گفت: مذاكراتي بابت افزايش صادرات گاز با مسئولان كشور ارمنستان انجام داده ايم و به دنبال آن هستيم تا گاز خود را بيشتر از گذشته به اين كشور صادر كنيم.
گزارش فارس حاكي است، در حال حاضر تنها ساليانه كمتر از يك ميليارد متر مكعب گاز به ارمنستان صادر مي شود كه به گفته اوجي قرار است اين ميزان به شش برابر رقم فعلي افزايش يابد.
انتهاي پيام/ص

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  8:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها