0

پيش نويس قانون سلامت روان پس از 2 سال آماده شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پيش نويس قانون سلامت روان پس از 2 سال آماده شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در گفت‌و‌گو با فارس مطرح شد
پيش نويس قانون سلامت روان پس از 2 سال آماده شد

خبرگزاري فارس: با گذشت بيش از 2 سال از اعلام تدوين پيش نويس قانون سلامت روان، رئيس دفتر سلامت روان وزارت بهداشت گفت: كار كارشناسي تدوين قانون سلامت روان به پايان رسيده و پس از حقوقي‌شدن متن اين لايحه به دولت ارسال مي‌شود.

عباسعلي ناصحي، مدير كل سلامت روان، اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان در اين مورد اظهار داشت: قانون سلامت روان در حال حاضر در دفتر حقوقي وزارت بهداشت در حال بررسي است كه وقتي به طور كامل بررسي شد از طريق وزارت بهداشت به دولت ارسال مي‌شود.

وي افزود: كار كارشناسي اين قانون به پايان رسيده است و فقط بايد قانون شكل حقوقي به خود بگيرد تا بتوان آن را به صورت لايحه به مجلس فرستاد.

تدوين پيش‌نويس قانون سلامت روان شامل 10 فصل و 107 ماده براي اولين بار در پاييز سال 87 در وزارت بهداشت مطرح شد در آن زمان عنوان شد كه فصول اين پيش نويس شامل كليات و تعاريف، خدمات بستري اختياري، بستري اجباري، درمان اجباري جامعه‌نگر، تشنج‌درماني، مهار حركتي و جداسازي، قيمومت، گروه‌هاي سني ويژه، بيمار رواني كيفري و مواد متفرقه فصل‌هاي اين پيش‌نويس است و آماده ارائه به دولت براي ارائه لايحه آن به مجلس است اما از آن زمان تاكنون بيش از 2 سال طول كشيده است ولي هنوز پيش نويس لايحه قانون سلامت روان از وزارت بهداشت به دولت نرفته است.
انتهاي پيام/ش

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  7:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها