0

لغو پرواز زنجان ـ مشهد به دليل كمبود مسافر نبوده است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

لغو پرواز زنجان ـ مشهد به دليل كمبود مسافر نبوده است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير فرودگاه زنجان:
لغو پرواز زنجان ـ مشهد به دليل كمبود مسافر نبوده است

خبرگزاري فارس: مدير فرودگاه زنجان گفت: لغو پرواز زنجان ـ مشهد در روز جمعه گذشته به دليل كمبود مسافر نبوده است.

جمشيد شجاعي‌يگانه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: اين پرواز به دليل مشكل هواپيما بوده است و سه روز قبل از پرواز اطلاع داده شده بود كه هواپيما نياز به تعمير دارد.
وي با بيان اينكه اين هواپيما به دليل مشكل به وجود آمده به زنجان نيامد، تصريح كرد: پروازهاي زنجان ـ مشهد مرتب و برنامه‌ريزي شده انجام مي‌شود.
مدير فرودگاه زنجان با بيان اينكه اين پروازها روزهاي سه‌شنبه و جمعه هر هفته انجام مي‌شود، ادامه داد: مسافر هميشه كم بوده است و دليل آن نيز اين است كه مسافران زنجان ـ مشهد زيارتي است.
وي خاطر‌نشان كرد: برخي از روزها مثل اربعين و ايام تعطيلات نوروزي مسافران زياد مي‌شود.
شجاعي در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد توسعه فرودگاه زنجان گفت: در حال حاضر توسعه ترمينال مسافر و سالن انتظار فرودگاه زنجان را پيگيري مي‌كنيم.
وي درباره مصوبات دور سوم سفر رياست جمهوري استان زنجان عنوان داشت: فرودگاه زنجان دو مصوبه داشت كه يكي از اين مصوبات توسعه و تكميل فرودگاه است كه يك مصوبه كلي است و هنوز جزئيات آن اعلام نشده است.
مدير فرودگاه زنجان مصوبه دوم فرودگاه زنجان را جذب 30 نفر نيروي كار اعلام كرد و ادامه داد: تاكنون فقط شرايط دو نفر اعلام شده است.
وي از افزايش حدود 100 درصدي مسافران جابه‌جا شده در سال 89 نسبت به سال قبل از آن خبر داد و افزود: سال 89 تعداد 16 هزار و 460 مسافر توسط ناوگان هوايي استان جابه‌جا شده‌ كه نسبت سال قبل از آن حدود دو برابر شده است.
شجاعي با بيان اينكه بار همراه مسافر نيز در اين مدت نزديك 2.5 برابر شده است، تصريح كرد: مقدار بار همراه مسافر جابه‌جا شده از حدود 51 هزار كيلوگرم در سال 88 به 120 هزار و 260 كيلوگرم در سال 89 رسيده است.
وي با اشاره به اينكه تعداد پروازهاي مسافري سال 89 نيز 1.5 برابر سال قبل آن شده است، اظهار داشت: در سال 88 تعداد پروازهاي مسافري فرودگاه زنجان 118 پرواز بود كه در سال گذشته اين رقم به 182 پرواز افزايش پيدا كرده است.
مدير فرودگاه زنجان در مورد اتوبان فرودگاه زنجان نيز به خبرنگار فارس گفت: همه زيرساخت‌هاي اين اتوبان از جمله پل و زيرسازي‌ها انجام شده و منتظر مساعد شدن هوا براي آسفالت‌ريزي است.

* پرواز زنجان ـ سوريه از اواخر ارديبهشت ‌ماه
همچنين مديرعامل سازمان همياري شهرداري‌هاي استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از آغاز پرواز زنجان ـ سوريه از اواخر ارديبهشت‌ ماه خبر داد و گفت: همه مقدمات اين پرواز در داخل استان انجام شده است.
احمديان در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد پروازهاي ديگر فرودگاه زنجان اظهار داشت: زنجان آمادگي راه‌اندازي پرواز زنجان ـ كيش و زنجان ـ تركيه را به شرط وجود متقاضي دارد.
وي به برنامه‌ريزي انجام براي جذب مسافر زنجان ـ مشهد اشاره كرد و بيان داشت: برنامه‌هاي خوبي براي افزايش مسافران زنجان ـ مشهد در دست اقدام داريم.
مديرعامل سازمان همياري شهرداري‌هاي استان زنجان با اشاره به اينكه شركت هواپيمايي كه در خط زنجان ـ مشهد مسافران جابه‌جا مي‌كند قبول كرده است تخفيفي براي مسافران زيارتي بدهد، ادامه داد: اين شركت به دليل كمبود مسافر قبول كرده است مقداري از اختيارات به استان بدهد و در آينده نزديك و با امضاي قرارداد اين تخفيف مشخص مي‌شود.
وي اظهار داشت: بعد از امضاي قرارداد شركت‌هاي مسافرتي داخل استان براي جذب مسافران زيارتي اقدام خواهند كرد.
احمديان به اقدامات انجام شده در سال چذشته اشاره كرد و گفت: در سال گذشته بيش از 10 ميليارد ريال براي روشنايي فرودگاه زنجان هزينه شده است كه كه تا دو ماه آينده چراغ‌هاي آن نصب مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: استقرار دستگاه‌هاي مربوطه براي پروازهاي خارجي در سال 89 راه‌اندازي شده است.
انتهاي پيام/ج10

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  7:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها