0

ديدار دبيرکل حزب عمل اسلامي مصر با وزير امور خارجه

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

ديدار دبيرکل حزب عمل اسلامي مصر با وزير امور خارجه

تهران / واحد مرکزی خبر/ سیاسی 1390/01/29 دبیرکل حزب عمل اسلامی مصر که در کشورمان بسر می برد با دکتر صالحی وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بر لزوم همبستگی و هوشیاری ملت تاریخ ساز و تمدن ساز مصر تا رسیدن به پیروزی نهائی تاکید شد.

دکتر صالحی در این دیدار ضمن اشاره به مناسبات دیرینه دو ملت بزرگ مصر و ایران ، بر عزم و اراده دو کشور با وجود مشترکات تاریخی و تمدنی در برقراری روابطی مستحکم و پایدار تأکید کرد. وزیر امور خارجه همچنین آمادگی دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران را برای ارائه دستاوردهای گرانبهای خود در عرصه های مختلف علمی ، آموزشی و صنعتی به دولت و ملت مصر اعلام داشت. دکتر صالحی همچنین انقلاب مردم مصر را پیروزی اراده مستحکم ملت بزرگ مصر و حقانیت آنان در مبارزات سرنوشت ساز خود بر علیه ظلم و ستم با الهام از بیداری دینی و ضدیت با نظام سلطه دانست . مجدی حسین نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از تحولات اخیر مصر اظهار داشت : انقلاب اسلامی ایران نوید بخش وحدت اسلامی ، اوج اقتدار و توانمندیهای شگرف در عرصه های مختلف است که می تواند محور رشد و تعالی و وحدت امت اسلامی شود.

وی با اشاره به ویژگیهای بارز انقلاب مصر که برگرفته از انقلاب اسلامی ایران بود ، بر ضرورت تحکیم و گسترش مناسبات دو جانبه دولت و ملت ایران و مصر تاکید کرد.

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:18 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها