0

تلاش مصری ها برای لغو کمپ دیوید...

 
muhammad1371
muhammad1371
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 74
محل سکونت : مرکزي

تلاش مصری ها برای لغو کمپ دیوید...

عضو "جمعیت ملی تغییر" درمصر تاکید کرد: مصر درآینده شاهد تلاش های بی وقفه نیروها و جریان های ملی برای لغو معاهده ننگین کمپ دیوید خواهد بود، زیرا مردم مصر آگاه شده اند ادامه اجرای این معاهده با استقلال ملی کشورشان در تضاد است.

"ابوالعزالحریری" روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه العالم، از زمینه سازی برای درخواست از سازمان ملل متحد بمنظور به جریان انداختن دوباره به یکی از قطعنامه های لغو شده سابق این سازمان خبر داد که درآن تاکید شده بود صهیونیسم با نژادپرستی در آفریقای جنوبی مساوی برابری دارد.

وی به بهبود موضع شورای نظامی مصر در برهه اخیر درقبال نوار غزه و گذرگاه رفح و بازگشت روابط مصر با فلسطینی ها به وضعیت طبیعی خود اشاره کرد و گفت، که این امر نتیجه همسویی موضع رسمی مصر با مطالبات و خواسته های مردم است.

عضو جمعیت ملی تغییر افزود: این وضعیت نوید بخش ورود به مرحله جدیدی در برخورد با دشمن صهیونیستی است، و حرکتی تاریخی در راستای بازپس گیری حقوق ملت فلسطین از دشمن غاصب صهیونیستی به شمار می رود.

الحریری گفت: اصلاح مواضع قبلی کشورهای عربی درقبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از مصر آغاز شده و گسترش خواهد یافت، و اصلاح مواضع در مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی همسو با نسیم تغییرات در جهان عرب است، به گونه ای که حتی کشورهایی نظیر عربستان را - که به طور رسمی عادی سازی روابط خود با اسرائیل را اعلام نکرده اند اما به طور پنهانی پرچمدار عادی سازی با این رژیم از ارایه طرح سازش ملک عبدالله هستند - در بر خواهد گرفت.

وی با اشاره به حمایت مصر از مردم فلسطین درمرحله آینده با توجه به تغییرات صورت گرفته دراین کشور گفت: دیوانعالی اداری دستور توقف صدور گاز به فلسطین اشغالی، و خودداری از صادرات آن با قیمت پایین را داده است، چرا که مجموع اختلاف قیمت صدور گاز به رژیم اشغالگر با قیمت جهانی به 10 میلیارد دلار در سال بالغ می شود، و این همان امتیازی بود که حسنی مبارک دیکتاتور سابق مصر به دشمن صهیونیستی می داد.

الحریری تاکید کرد: ملت مصر وارد مرحله جدیدی شده و مقاومت دربرابر دشمن صهیونیست را آغاز کرده، و همچنین موفق شده است که عادی سازی روابط با دشمن را متوقف کند، و برای متوقف کردن ورود بدون ویزای صهیونیست ها به خاک مصر تلاش خواهد کرد زیرا مردم مصر آنها را نمی خواهند.

وی سیاست خارجی مصر را نیز بازتاب سیاست داخلی این کشور توصیف کرد و گفت: مصر از مرحله نبود اراده ملی وارد مرحله جدیدی شده است که بیانگر خواست و اراده مردمی است، و وزیر امور خارجه مصر آن را به بهترین تعبیر درباره مسئله فلسطین بیان داشت.                                                   به نقل از رجانیوز

لبيک يا خامنه اي

دوشنبه 29 فروردین 1390  1:44 AM
تشکرات از این پست
muhammad1371
muhammad1371
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 74
محل سکونت : مرکزي

پاسخ‌هاي فرهنگي وزيراقتصاد به خبرنگاران آمريكايي

وزير اقتصاد در جمع خبرنگاران در آمريكا اعلام كرد: كساني كه قرآن را بعد از 1500 سال از اسلام مي‌سوزانند، حقارت خود را ثابت كردند.

به گزارش فارس، سيد شمس‌الدين حسيني وزير امور اقتصادي و دارايي در راس هياتي به همراه محمدرضا فرزين معاون خود و سخنگوي طرح تحول اقتصادي در يك نشست خبري در نيويورك كه بعد از اجلاس بهاره بانك جهاني و صندوق بين‌المللي پول در واشنگتن برگزار شد، به پرسش‌هاي متعدد خبرنگاران رسانه‌هاي خارجي پاسخ داد.

در اين نشست يك خبرنگار از وزير اقتصاد پرسيد: قرن‌هاست بين شيعه و سني تناقض وجود دارد، ايراني‌ها همين الان چكار مي‌كنند كه شيعه و سني را به هم نزديك كنند و اين تناقض‌ها را كاهش دهند، آمريكا و برخي كشورها دانسته به اين مشكلات دامن مي‌زنند. راهكار شما در اين باره چيست؟

حسيني در ادامه در پاسخ به اين خبرنگار گفت: در خصوص مسئله شيعه و سني فكر مي‌كنم خود ايران به عنوان يك نمونه روشن از كشوري است كه شيعه و سني در آن از صدها سال قبل برادرانه زندگي مي‌كنند و اين قدر اشتراكات شيعه و سني زياد است كه بايد روي آن اشتراكات تأكيد شود، به ويژه بعد از 1500 سال برخي حتي تحمل قرآن را ندارند و عقده خودشان را در قبال اسلام را با آتش زدن قرآن خالي مي‌كنند.

ما در تاريخ فقط افرادي مثل اسكندر را سراغ داريم كه كتابها را آتش مي‌زدند. در واقع كوچكي خود را با از بين بردن مكتوبات علمي اثبات كردند. اسلام بزرگ است و به دنبال صلح در جهان است، شيعه و سني هم برادرند.                                                           به نقل از رجانیوز

لبيک يا خامنه اي

دوشنبه 29 فروردین 1390  1:49 AM
تشکرات از این پست
muhammad1371
muhammad1371
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 74
محل سکونت : مرکزي

وزير علوم از بيمارستان مرخص شد.

يكي از نزديكان كامران دانشجو وزير علوم گفت: وزير علوم از بيمارستان مرخص شده و برخي اظهارنظرهاي اوليه مبني بر دچار شدن وي به عارضه قلبي و سكته درست نبوده است.

يكي از نزديكان وزير علوم، تحقيقات و فناوري در گفت‌وگو با  فارس، درباره اخباري مبني بر سكته قلبي وزير علوم و اعزام وي به بيمارستان گفت: آقاي كامران دانشجو هم‌اكنون از بيمارستان مرخص شده و مشكل جسماني ايشان مربوط به درد در ناحيه گردن بوده است.

وي افزود: برخي اظهارنظرهاي اوليه درباره دچار شدن وزير علوم به عارضه قلبي درست نبوده است.

به گفته اين منبع نزديك به وزير علوم، كامران دانشجو هم‌اينك پس از مرخصي از بيمارستان در منزل به سر مي‌برد.               به نقل از رجانیوز

لبيک يا خامنه اي

دوشنبه 29 فروردین 1390  1:54 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها