0

تله‌كابين تفرجگاه اندبيل خلخال راه‌اندازي مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تله‌كابين تفرجگاه اندبيل خلخال راه‌اندازي مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
فرماندار خلخال:
تله‌كابين تفرجگاه اندبيل خلخال راه‌اندازي مي‌شود

خبرگزاري فارس: فرماندار خلخال گفت: با هدف توسعه گردشگري در تفرجگاه اندبيل خلخال تله‌كابين در اين مجموعه گردشگري راه‌اندازي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، ذبيح‌الله عبداللهي در همايش تجليل از دانشجويان ممتاز دانشگاه پيام نور خلخال اظهار داشت: با راه‌اندازي اين تله‌كابين علاوه بر اشتغال‌زايي براي تعدادي از اين بيكاران بستر توسعه گردشگري طبيعت‌محور و اكوتوريسم به صورت شايسته فراهم مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه دولت به تنهايي قادر به حل مشكل بيكاري نيست، افزود: در بسياري از موارد سرمايه‌گذاري از سوي بخش خصوصي علاوه بر اشتغال بيكاران سود‌دهي مناسبي را به دنبال داشته است.
عبداللهي در ادامه سخنان خود خاطرنشان كرد: اجراي پروژه تله‌كابين امسال با 170 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري و با پيش‌بيني اشتغال 50 نفر به طور مستقيم و 300 نفر غير‌مستقيم اجرا مي‌شود.
وي با يادآوري اينكه بيشترين ظرفيت اشتغال بايد در حوزه فارغ‌التحصيلان بيكار انجام شود، عنوان داشت: اگر اين ظرفيت با همراهي خوب بخش خصوصي انجام شود قادر به اشتغال پايدار اين نيروها خواهيم بود.
فرماندار خلخال در ادامه با اشاره به طرح احداث كارخانه سيمان اين شهرستان گفت: با حل مشكل اعتباري كارخانه و مساعدت مسئولان بانك ملي براي پرداخت اعتبارات تسهيلات ارزي و ريالي اين پروژه و اختصاص 100 ميليارد ريال اعتبار اوليه عمليات اصلي اجراي اين پروژه به زودي آغاز مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه پروژه كارخانه سيمان خلخال با سرمايه‌گذاري يك هزار و 700 ميليارد ريالي بخش خصوصي و مشاركت بانك ملي ايران اجرا مي‌شود، اظهار داشت: با افتتاح اين كارخانه با ظرفيت توليد‌ روزانه 5 هزار و 500 تن سيمان، براي 500 نفر به طور مستقيم و براي يك هزار نفر به طور غيرمستقيم ايجاد اشتغال مي‌شود.
عبداللهي نبود راه‌هاي ارتباطي مناسب در گذشته در اين شهرستان را از مهم‌ترين عوامل توسعه‌نيافتگي خلخال در مقايسه با ساير مناطق استان دانست و گفت: با تكميل راه‌هاي در حال احداث از جمله راه خلخال‌، پونل ـ خلخال‌، فيروزآباد ـ خلخال‌، ماسوله ـ خلخال و طارم به زودي شاهد توسعه اين شهرستان خواهيم بود.
‌نورالله نوروزي، رئيس دانشگاه پيام نور خلخال نيز در اين همايش اظهار داشت: ايجاد 16 رشته تحصيلي جديد در اين دانشگاه به مركز پيشنهاد شده كه در صورت موافقت رشته‌هاي اين دانشگاه به 32 رشته تحصيلي افزايش مي‌يابد.
وي خاطرنشان كرد: هم اكنون 2 هزار و 650 دانشجو در 16 رشته تحصيلي در دانشگاه پيام نور خلخال مشغول تحصيل هستند.
انتهاي پيام/ج20

 
 
یک شنبه 28 فروردین 1390  10:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها