0

گردشگري ديني و مذهبي راه‌اندازي مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

گردشگري ديني و مذهبي راه‌اندازي مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
با همكاري سازمان ميراث فرهنگي اردبيل؛

خبرگزاري فارس: كارشناس آموزش و پژوهش تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: با همكاري و مساعدت ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اردبيل، گردشگري مذهبي و ديني با محوريت آشنايي با امام حسين(ع) در اردبيل راه‌اندازي مي‌شود.


 

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، علي دژباني در نخستين جلسه كميته 14‌گانه گردشگري مذهبي در اردبيل با اشاره به اينكه سيماي حسيني استان اردبيل گردشگران و زائران فراواني را به اين استان سوق مي‌دهد، اظهار داشت: اردبيل از ديرباز به حسيني بودن مشهور بوده كه اين مي‌طلبد تا سيماي كلي استان اردبيل را به شكل واقعي با ايجاد برنامه‌هاي متنوع بيش از اين جلاي حسيني بخشيم.
وي افزود: با در نظر گرفتن اين امر كه توسعه گردشگري علاوه بر بعد اقتصادي در انتظار فرهنگ اصيل حسيني و مذهبي تاثير فراواني خواهد داشت، افزود: گردشگري مذهبي در استان اردبيل رونق مي‌گيرد و علاوه بر آن در نظر داريم با رونق فضاهاي مذهبي آن اين بخش را در استان اردبيل توسعه دهيم.
كارشناس آموزش و پژوهش تبليغات اسلامي استان اردبيل با تاكيد بر اينكه نهادهاي و سازمان‌هاي سياحتي و مذهبي استان اردبيل با توجه به سابقه و ريشه‌هاي مذهبي مردم منطقه در تلاش براي توسعه توريسم مذهبي در اين استان حسيني هستند، خاطرنشان كرد: با راه‌اندازي اين صنعت در استان و رونق مذهب توريسم علاوه بر اشاعه بعد ديني استان اردبيل معرفي پديد‌آورندگان آثار فرهنگي و مذهبي، شاعران و مداحان بارگاه امام حسين مورد غفلت عضو كميته گردشگري مذهبي استان اردبيل در ادامه از تدوين 12 پيشنهاد علمي براي كميته گردشگري مذهبي استان خبر داد.
وي گفت: اين طرح‌ها به در خواست سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل مبني بر تدوين راهكار‌هاي ارتقاي صنعت گردشگري (مذهبي) تنظيم و ارائه شده است.
دژباني با اشاره به اينكه از نظر سازمان جهاني جهانگردي (wto‌) مذهب و زيارت يكي از اصلي‌ترين انگيزه‌هاي سفر شناخته شده، تاكيد قرآن كريم در آيات بسياري بر سير و سفر و توجه به موضوع گردشگري مذهبي و اسلامي را يادآور شد.
وي عنوان داشت: شناسايي و احصاي بقاع متبركه، زيارتگاه‌ها و تقويت زيرساخت‌هاي فرهنگي و گردشگري آنها، تربيت كادر متخصص گردشگري مذهبي، برنامه‌سازي در زمينه معرفي اماكن زيارتي و مذهبي استان اردبيل از جمله راهكارهاي ارائه شده است.
اين كارشناس پژوهش تبليغات اسلامي استان اردبيل همچنين برگزاري سمينارها و همايش‌هاي مرتبط با موضوع گردشگري مذهبي، برگزاري تورهاي گردشگري مذهبي داخل استان براي دانش‌آموزان و دانشجويان، برگزاري نمايشگاه كتاب و مسابقات بين‌المللي قرآن كريم در ماه مبارك رمضان، براي جذب گردشگر مذهبي از كشورهاي اسلامي، تاسيس موزه دائمي عاشورا و عزاداري اردبيل و برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي و ديني بين‌المللي مانند كنگره جهاني عاشورا و نشست جهاني مهدويت را از مهم‌ترين پيشنهادهاي علمي ارائه شده به كميته گردشگري مذهبي استان ذكر كرد.
انتهاي پيام/ج20

 
 
یک شنبه 28 فروردین 1390  10:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها