0

فرداي خاورميانه از آن اسلام و قرآن است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

فرداي خاورميانه از آن اسلام و قرآن است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
حجت‌الاسلام ابوترابي:
فرداي خاورميانه از آن اسلام و قرآن است

خبرگزاري فارس: نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه در دورترين نقطه جهان اسلام قدرت ايران اسلامي احساس مي‌شود، گفت: فرداي خاورميانه فرداي قرآن و اسلام است و هر جا كه آمريكا حضور داشته باشد، سربازان امام خميني (ره) آن سنگرها را فتح مي‌كنند.

به گزارش خبرنگار ايثار و شهاد باشگاه خبري فارس «توانا»، دوازدهمين مراسم بزرگداشت شهيد سپهبد «علي صياد شيرازي» با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمدحسن ابوترابي نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي و سرداران محمدجعفر اسدي، امير حاتمي، حسام هاشمي، محسن رفيق دوست و خانواده شهيد صياد شيرازي با حضور گسترده مردم در تالار بزرگ كشور برگزار شد.
حجت‌الاسلام ابوترابي ضمن گرامي‌داشت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: در دوران امام علي (ع) مرداني با بصيرت و اراده فولادين حضور داشتند كه حضرت در فراق آنها اشك مي‌ريخت و در حسرت نگاه در چهره نوراني آنان با خداي خويش در دل شب مناجات مي‌كرد؛ مردان سلحشوري كه اگر در ركاب امام علي (ع) حضور داشتند امروز رنگي از سياهي بر چهره عالم دنيا و طبيعت ديده نمي‌شد.

*شهيد صياد شيرازي وفادار به امام و ولايت بود

وي در ادامه افزود: شهيد فرزانه سپهبد صياد شيرازي نماد ايمان، شجاعت، بصيرت، ايثار و وفاداري به امام و مقتداي خويش بود و تواضع و فروتني در كنار رزمندگان دفاع مقدس و رهبر انقلاب اسلامي مبين شخصيت وي است.
نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سخني از امام علي (ع) تصريح كرد: صياد شيرازي با اقتدا به خداي متعال و گامهاي استوار و ديده نافذ خود توطئه‌ها را رصد مي‌كرد كه مبدأ كارهاي روزمره و زودگذر و مسائل كلان و توطئه دشمن را روشن نسازد.
حجت‌الاسلام ابوترابي خاطر نشان كرد: اين شهيد بزرگوار هر جا حضور مي‌يافت، نخست آموزه‌هاي ديني را به نمايش مي‌گذاشت و همانند يك بنده متعبد خدا بود و پيش از آنكه نظامي باشد در مكتب اسلام و ولايت بود و اين راه در رفتار و نماز با خضوعش مشاهده مي‌كرديم.

*شهيد صياد هر جا كه حضور مي‌يافت صف‌هاي دشمن را بر هم مي‌زد

نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي با تبيين اينكه صياد شيرازي خطوط و صف‌هاي دشمنان را به هم مي‌ريخت، تصريح كرد: اين امير بزرگوار فضاي كردستان را پر اميد و براي دشمنان پر از رعب و وحشت مي‌كرد؛ شجاعت، مردانگي و توان نظامي او بارها در پرواز‌هاي با صلابتش مشاهده مي‌شد كه نشان از توان علمي و نظامي او داشت.
حجت‌الاسلام ابوترابي، تواضع و فروتني را از ويژگي‌هاي بارز شهيد صياد شيرازي دانست و گفت: از همان سال‌هاي نخست انقلاب براي مديريت كلان ارتش به او پيشنهاد مي‌شد و حتي دوستان، او را براي مديريت دفاع معرفي كردند اما وي با مقام و منصب انسي نداشت و مي‌خواست سرباز باشد نه فرمانده و به درستي كه با اين روحيه ياد شهيد بابايي را زنده مي‌كرد.

*شهيد صياد شيرازي «مالك اشتر» دوران بود

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، شهيد صياد شيرازي را همانند مالك اشتر دانست و اظهار داشت:‌ قضاوت توده‌هاي مردم گواه روشني است از اينكه صياد در ركاب ولايت فقيه با گام‌هاي با بصير و استوار در مقابل استكبار جهاني ايستاده است و اين گام‌هاي استوار شما ملت، حماسه 9دي را خلق كرد و توطئه و فتنه دشمنان را خنثي ساخت.
وي در ادامه افزود: امروز اين سرمايه،‌ با دانش و بصيرت برتر از سال‌هاي نخست پيروزي انقلاب اسلامي در ميان مردم وجود دارد.
حجت‌الاسلام ابوترابي ياد آور شد: وفاداري به ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و ولايت بايد يك پارچه باشد و صيادها در صحنه حضور داشته باشند؛ امروز ايران اسلامي،‌ ايران ديروز نيست چرا كه ديروز دشمن اراده مي‌كرد و مرزهاي كشور ما را درمي‌نورديد و پايگاه‌هاي هوايي ما را مورد هدف قرار مي‌داد اما امروز مقام ارشد آمريكايي اعلام مي‌كند قدرت نظامي جمهوري اسلامي قدرت آمريكا را در خاورميانه مهار كرده است.

*ايران اسلام قدرت برتر خاورميانه است

وي با اشاره به اينكه ايران اسلامي قدرت دفاعي برتر امروز خاورميانه است، افزود: نه تنها ايران اسلامي راه را بر دشمن بسته است بلكه در خاورميانه،‌ لبنان و غزه به نماد مقاومت و پايداري تبديل شده‌ است.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي قدرت دفاعي را سرمايه ايران اسلام دانست و خاطر نشان كرد: حضور ارتش و سپاه در صحنه نبرد ثمره آگاهي و بصيرت شما و دانش برتر ماست؛ امروز در منطقه برتر هستيم و به نفع جمهوري اسلامي معادلات رقم خورده است و اين به دليل مباني ناب اسلامي و ولايت فقيه است كه مرزها را در نورديده است.
حجت‌الاسلام ابوترابي با بيان اينكه در دورترين نقطه جهان اسلام قدرت سياسي، فرهنگي، دفاعي، ملي و اسلامي كشور عزيزمان احساس مي‌شود، گفت: شما مردان و زنان غيور و افراد با بصيرت بايد در جهان اسلام نقش ديگري را ايفا كنيد چرا كه فرداي خاورميانه فرداي قرآن و اسلام است و آمريكا جايي نخواهد داشت و هر جا كه پا مي‌گذارد سربازان امام خميني (ره) آن سنگرها را فتح مي‌كنند.
وي در پايان ابراز اميدواري كرد: با اعتقاد اسلامي، انساني، ملي و رهبري فرزانه انقلاب اسلامي همچنان باصلابت و استقامت رو به سوي آينده گام برداريم.
به گزارش توانا، مراسم بزرگداشت دوازدهمين سالروز شهادت سپهبد «علي صياد شيرازي» در تالار بزرگ وزارت كشور در حال برگزاري است.
انتهاي پيام/

 
 
یک شنبه 28 فروردین 1390  8:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها