0

تصميم دولت فرانسه براي ممنوعيت نماز جماعت در خيابان‌ها

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تصميم دولت فرانسه براي ممنوعيت نماز جماعت در خيابان‌ها

نسخه چاپي ارسال به دوستان
پس از اجراي قانون ممنوعيت روبنده صورت مي‌گيرد،

خبرگزاري فارس: با گذشت يك هفته از اجراي قانون ممنوعيت روبنده (برقع)، وزير كشور فرانسه روز گذشته از تصميم دولت اين كشور براي ممنوعيت برگزاري نماز جماعت در خيابان‌هاي فرانسه خبر داد.


 

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرانسوي "لوپاريزين "، با گذشت يك هفته از اجراي قانون ممنوعيت استفاده زنان مسلمان از پوشش روبنده (برقع) در فرانسه، "كلود ژئان " روز گذشته در اظهاراتي اعلام كرد: «دولت فرانسه در تلاش است اقدامات تازه‌اي را بمنظور جلوگيري از برگزاري نماز جماعت در شهرهاي مختلف فرانسه اتخاذ كند.»

وي افزود: «ما در تلاش براي يافتن راهي هستيم تا مانع برگزاري نماز جماعت در خيابان‌هاي فرانسه شويم.»

وزير كشور فرانسه در ادامه گفت: «خيابان محل تردد و رفت‌وآمد است. ما مشكل برگزاري نماز جماعت در خيابان‌هاي فرانسه را مورد به مورد بررسي و حل خواهيم كرد.»

ژئان در ادامه تأكيد كرد: «شمار مساجد در فرانسه ظرف سال‌هاي اخير افزايش پيدا كرده و با اين وجود امكان ساخت مساجد بيشتر در فرانسه نيز وجود دارد.»

قانون ممنوعيت استفاده زنان مسلمان از پوشش روبنده (برقع) در اماكن عمومي از هفته گذشته در سراسر جامعه فرانسه اجرايي شد.

بر اساس اين قانون، هر زني كه از اين پس با پوشش برقع در اماكن عمومي فرانسه تردد كند، به 150 يورو جريمه نقدي محكوم خواهد شد و در صورت سرپيچي از وي خواسته مي‌شود تا به عنوان مجازات در خدمات عمومي كاري انجام دهد.

با بررسي مواضع و عملكردهاي اخير دولت اين كشور در قبال مسلمانان، درمي‌يابيم كه رفتارهاي تبعيض‌آميز در فرانسه رشد روزافزوني را در پيش گرفته و معضل نژادپرستي در اين كشور مدعي حقوق‌ بشر بيداد مي‌كند.

فرانسه نخستين كشور اروپايي است كه قانون ممنوعيت پوشش روبنده در آن اجرايي مي‌شود، حال آنكه اين كشور به اصطلاح به آزادي گسترده معروف است.

فرانسه تنها كشور اتحاديه اروپاست كه در سال 2004 داشتن حجاب در مدارس را ممنوع اعلام كرد.

مسلمانان فرانسه بزرگترين جمعيت مسلمانان اروپا را تشكيل مي‌دهند و بنا بر اعلام دولت اين كشور در حال حاضر دو هزار نفر از زنان مسلمان ساكن فرانسه از برقع استفاده مي‌كنند.

اقليت مسلمان فرانسه با پنج ميليون نفر جمعيت يك نماينده در مجالس ملي اين كشور ندارند و حتي يك شهردار مسلمان نيز در فرانسه وجود ندارد.

انتهاي پيام/fr/ص

 
 
یک شنبه 28 فروردین 1390  8:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها