0

اشپيگل: هزينه‌هاي بالاي انتخاباتي به پيروزي اوباما كمكي نخواهد كرد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اشپيگل: هزينه‌هاي بالاي انتخاباتي به پيروزي اوباما كمكي نخواهد كرد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
 

خبرگزاري فارس: يك هفته‌نامه آلماني در گزارشي با اشاره به رقم بالايي كه رئيس‌جمهور آمريكا براي مبارزات انتخاباتي خود اختصاص داده است نوشت كه با توجه به تغيير شرايط موجود نسبت به دور قبل انتخابات، اين مبلغ كمكي به پيروزي وي در انتخابات نخواهد كرد.


 

به گزارش فارس "اشپيگل " در گزارشي با اشاره به برآورد هزينه 1 ميليارد دلاري مبارزات انتخاباتي "باراك اوباما " براي انتخابات سال 2012 نوشت كه اين موضوع قطعي است كه اوباما قصد دارد در انتخابات رياست‌جمهوري شركت كند و تيم انتخاباتي وي در اين زمينه رقمي نجومي را پيش‌بيني‌كرده‌اند كه حدود 1 ميليارد دلار برآورد مي‌شود. اما موضوع ديگري نيز قطعي است و آن اين است كه نبايد منتظر نتيجه شگفت‌انگيزي شبيه دور قبل باشند.

اين هفته نامه آلماني با اشاره به ايميلي كه اوباما خطاب به 13 ميليون تن از هوادارانش فرستاده است، نوشت كه اوباما در اين ايميل اعلام كرد: ما امروز مبارزات انتخاباتي را رسما آغاز مي‌كنيم و بايد بدانيم كه 1 سال مبارزه انتخاباتي براي من با هدف اينكه بر روي كاري كه به اين منظور انتخاب مي‌شوم تمركز كنم كافي نيست و ما بايد از هم اكنون زمينه را براي اين موضوع فراهم كنيم.

علاوه بر اين در وب سايت اوباما نيز تغييراتي داده شده و فيلم ويدئويي در آن قرار داده شده است كه اگرچه در آن نشاني از اوباما نيست اما بسياري از شهروندان عادي به چشم مي خورند كه در حال فعاليت در مبارزات انتخاباتي انتخابات رياست جمهوري سال آينده هستند.

اين نشريه آلماني در ادامه با اشاره به مشكلاتي كه هم اكنون اوباما با آنها دست به گريبان است از جمله اصلاحات درماني نوشت كه آغاز مبارزات انتخاباتي اوباما در شرايط كنوني به جز شمار بالاي ايميل نشانه ديگري ندارد. در حالي كه در سال 2008 ميليون‌ها گفت‌وگو ميان وي و مردم زمينه را براي پيروزي وي فراهم مي‌كرد.

بر اساس اين گزارش، "ديويد پلوف " رئيس برنامه‌هاي راهبردي اوباما در انتخابات پيشين كه هم اكنون در دفتري در نزديكي كاخ سفيد كار مي‌كند در سال 2008 حدود 750 ميليون دلار پول براي مبارزات انتخاباتي اوباما جمع كرد كه تا آن زمان سابقه نداشت. وي بر اين موضوع تاكيد داشت كه اين مبلغ توسط افرادي تهيه شده است كه برخي از آنها كمتر از 200 دلار پرداخت كرده‌اند و البته اوباما همچنان به منابع مالي قدرتمند از جمله هاليوود و وال استريت تكيه دارد.

اشپيگل نوشت كه با همه اين‌ها اوباما نبايد انتظار داشته باشد كه نتيجه‌اي مشابه دور قبل عايدش شود چرا كه وي در سال 2008 عنوان نخستين رئيس جمهور سياه‌پوست تاريخ آمريكا را به همراه داشت. علاوه بر اين حضور افرادي مانند "هيلاري كلينتون " و "سارا پالين " و اراده دموكرات‌ها مبني بر پايان دادن به سيطره جمهوري خواهان بر كاخ‌سفيد نيز عوامل ديگري در پيروزي وي بودند كه اكنون وجود ندارند.

انتهاي‌پيام/ص

 
 
یک شنبه 28 فروردین 1390  8:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها