0

يك چهارم اسراي فلسطيني دربند رژيم صهيونيستي بيمارند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

يك چهارم اسراي فلسطيني دربند رژيم صهيونيستي بيمارند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
گزارش فارس به مناسبت روز اسير فلسطيني؛
يك چهارم اسراي فلسطيني دربند رژيم صهيونيستي بيمارند

خبرگزاري فارس: بيش از 6 هزار و 800 فلسطيني از جمله 36 زن و نزديك به 340 كودك در زندان‌هاي رژيم صهيونيستي در اسارت بسر مي‌برند كه از هر چهار نفر يك نفر دچار بيماري است.

به گزارش خبرنگار فارس از غزه، مركز دفاع از اسراي فلسطين قضيه اسرا در زندان‌هاي رژيم اشغالگر را مسئله اصلي ملت فلسطين در داخل و خارج از سرزمين فلسطين دانست و تاكيد كرد كه ملت فلسطين ايمان عميق دارد كه اين فاجعه يك روزي به پايان خواهد رسيد.

در بيانيه اين مركز آمده است كه رژيم اشغالگر همچنان به شكنجه شديد اسراي فلسطيني و عربي در زندان‌هاي اين رژيم ادامه مي‌دهد و از بارزترين فجايعي كه اسراي فلسطيني از آن رنج مي‌برند حبس انفرادي است.

اين مركز همچنين خواستار اعمال فشار جهانيان بر صهيونيست‌ها براي آزادي فوري تمامي اسراي در بند رژيم صهيونيستي شد.

بيش از 6 هزار و 800 فلسطيني از جمله 36 زن و نزديك به 340 كودك در زندان‌هاي رژيم صهيونيستي در اسارت بسر مي‌برند كه 304 نفر از آنها از اسراي قديمي پيش از توافق اسلو هستند و 137نفر نيز بيش از 20 سال در حبس بوده‌اند و حدود يك‌هزار و 600 اسير نيز بيمار هستند.

از سوي ديگر جبهه خلق براي آزادي فلسطين(فرماندهي كل) اعلام كرد كه قضيه اسراي قهرمان قضيه ملي و بخشي از طرح ملي براي آزادسازي ملي است و در اولويت اين جبهه قرار دارد.

اين جبهه همچنين تاكيد كرد كه تمامي گزينه‌ها براي آزادي اسراي فلسطيني از زندان‌هاي رژيم صهيونيستي به هر قيمتي كه شده، مطرح است.

جبهه خلق براي آزادي فلسطين همچنين حمايت خود را از مواضع گروه‌هاي مقاومت عامل اسارت "گلعاد شاليت " نظامي اسير صهيونيست و مطالبات آنها براي انجام تبادل اسرا با رژيم صهيونيستي اعلام كرد.

جنبش جهاد اسلامي نيز با صدور بيانيه‌اي به مناسبت روز اسير تاكيد كرد كه قضيه اسرا محل اجماع ملي است و بايد آن را به دور از كشمكش‌هاي رسانه‌اي و سياسي حفظ كرد.

اين جنبش تاكيد كرد كه قضيه اسرا قابل كوتاهي و چشم‌پوشي كردن نيست زيرا قضيه ملي و بخشي از طرح آزادسازي ملي است و نبايد به قضيه فلسطين تنها در يك برهه‌اي از زمان توجه شود.

جهاد اسلامي در ادامه به منظور حمايت از اسرا و ياري آنها به تدوين يك برنامه سياسي و روند قانوني يكپارچه‌اي كه مورد حمايت همه گروه‌هاي فلسطيني باشد، فراخواند.

اين جنبش همچنين بر بين‌المللي كردن قضيه اسراي فلسطين تاكيد و تصريح كرد كه اين كار به مسئله اسرا جايگاه بالايي اعطا كرده و به آزادگان و مدافعان اسرا اين اجازه را مي‌دهد كه جنايت‌هاي رژيم اشغالگر را در برابر افكار عمومي جهان رسوا كنند.

"اسماعيل هنيه " نخست‌وزير دولت منتخب فلسطين نيز ديروز در نشست ويژه فراكسيون پارلماني حماس در غزه كه به مناسبت روز اسير فلسطيني برگزار شد، خواستار حمايت مردمي از مطالبات گروه‌هاي مقاومت عامل به اسارت گرفتن "گلعاد شاليت " نظامي اسير صهيونيست براي انجام تبادل اسراي شرافتمندانه با رژيم صهيونيستي شد.

وي با اشاره به تحرك گسترده و اعمال فشار بر رژيم صهيونيستي براي پذيرش مطالبات گروه‌هاي مقاومت فلسطين تاكيد كرد: ما در رابطه با پايبندي به خواسته‌هاي خود در قله كوه قرار داريم؛ گروه‌هاي مقاومت اسرا و ملت فلسطين را نااميد نخواهد كرد.

وي همچنين تصريح كرد كه روز اسير فلسطيني بايد روز ارسال پيام قوي به رژيم اشغالگر و پيام همبستگي و حمايت بزرگ از اسراي در بند اين رژيم باشد.

"رافت حمدونه " مدير مركز پژوهش‌هاي اسرا نيز گفت كه نبايد توجه به مسئله اسراي فلسطين تنها به روز 17 آوريل هر سال منحصر شود.

وي همچنين رسانه‌هاي گروهي را به بين‌المللي كردن قضيه اسرا در قالب پوشش خبر، گزارش، تحقيق و مقاله با هدف رسواسازي اقدامات صهيونيست‌ها عليه اسرا فراخواند.

"عبدالناصر فروانه " اسير آزاد شده و پژوهشگر ويژه امور اسرا نيز اظهار داشت: زماني كه از اسرا سخن به ميان مي‌آوريم تنها از چند هزار نفر اعم از كودك، پير، مادران، نمايندگان و رهبران سياسي كه در زندان اشغالگران در اسارت هستند، سخن نمي‌گوئيم بلكه از تاريخ و تجارب پايداري، جانفشاني‌ها و درد و رنج‌ها صحبت مي‌كنيم.

وي كه مدير اداره آمار وزارت اسرا و آزادگان فلسطين است افزود: از زمان آغاز انتفاضه الأقصي بيش از 70 هزار مورد بازداشت به ثبت رسيده است كه از اين تعداد 850 نفر زن و بيش از 8 هزار كودك و ده‌ها نماينده و رهبران سياسي هستند.

فروانه اظهار داشت: اين بازداشت‌ها منحصر به يك گروه و يا قشر خاصي نبوده است بلكه حتي يك خانواده فلسطيني وجود ندارد كه يك نفر و يا همه اعضاي آن بازداشت را تجربه كرده‌اند.

انتهاي پيام/++

 
 
یک شنبه 28 فروردین 1390  8:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها