0

به حكم دادستاني مصر حزب مبارک منحل شد

 
hamed1368104
hamed1368104
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 3294
محل سکونت : بوشهر

به حكم دادستاني مصر حزب مبارک منحل شد

به حكم دادستاني مصر
حزب مبارک منحل شد
جام جم آنلاين: همزمان با حکم دادستان عالی مصر درباره انحلال حزب حاکم سابق، هزاران نفر در استان قنا در اعتراض به تعیین یک مسیحی به عنوان استاندار جدید دست به تظاهرات زدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، دادگاه اداری عالی مصر روز شنبه حکم انحلال حزب ملی دموکراتیک سابق را صادر کرد.

ریاست این حزب را حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر برعهده داشت که بیش از 30 سال تنها حزب حاکم بر مصر بود.

دادگاه عالی اداری مصر همچنین در حکم خود بر مصادره تمام اموال و دارایی های حزب و بازگرداندن آن به اموال دولتی تاکید کرد.

انحلال حزب حسنی مبارک، یکی از مطالبات انقلاب مردم مصر بود که مبارک را پس از 30 سال حکومت مستبدانه در یازده فوریه سرنگون کرد.

تظاهرات در استان قنا در اعتراض به تعیین استاندار جدید

از سوی دیگر هزاران مسلمان با برگزاری تظاهراتی در اعتراض به تعیین یک مسیحی به عنوان استاندار جدید "قنا"، اتوبان قاهره - اسوان را بستند و مانع حرکت خودروها و قطارها شدند.

به گفته شاهدان عینی، دهها نفر از نیروهای مسلح مصر به مکان اعتراضات رفتند، ولی برای وادار کردن مسلمانان خشمگین به باز کردن جاده دخالت نکردند.

معترضان در اشاره به تعیین "شحاته میخائیل" به عنوان استاندار جدید قنا که در حضور المشیر محمد حسین طنطاوی رئیس شورای عالی نیروهای مسلح مصر فریاد می زدند : قنا اسلامی است، با میخائیل و المشیر مخالفیم.

طنطاوی از زمان سرنگونی رژیم حسنی مبارک در 11 فوریه، امور مصر را اداره می کند.

یکی از مطالبات انقلاب مردم مصر، تعیین استانداران جدید بود، ولی میخائیل تنها مسیحی است که به عنوان یکی از 20 استاندار جدید مصر تعیین شده است.

یک شنبه 28 فروردین 1390  6:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها