0

نمايشگاهي از آثار منتخب دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني برپا مي‌شود

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

نمايشگاهي از آثار منتخب دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني برپا مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در موزه هنر امام علي (ع)؛
نمايشگاهي از آثار منتخب دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني برپا مي‌شود

خبرگزاري فارس: نمايشگاه منتخب آثار دومين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني با همكاري موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي و مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور، اول ارديبهشت ماه در موزه هنر امام علي (ع)گشايش مي‌يابد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي موزه هنر امام علي (ع)؛ در مجموع 158 اثر در هشت بخش شامل: تذهيب، تشعير، گل و مرغ، گرايش هاي نوين، تذهيب هاي قرآني با تكيه بر سنت ها، طراحي كاشي، مقالات پژوهشي و بخش جنبي پس از داوري به نمايشگاه راه يافته است و قرار است آثار منتخب اين دوسالانه در موزه هنر امام علي (ع) به نمايش درآيد.


اين نمايشگاه ساعت 16روز پنج شنبه، اول اريبهشت ماه با حضور هنرمندان و برگزاركنندگان طي آييني گشايش يابد.


فراخوان دومين دوسالانه تذهيب هاي قرآني در مردادماه 1389 از سوي مكتب هنر رضوان وابسته به موسسه آفرينش هاي هنري آستان قدس رضوي در سطح ملي منتشر شد و در پي آن 464 اثر و 25 مقاله از 367 هنرمند به دبيرخانه دوسالانه در مشهد ارسال شد و مجموعه آثار راه يافته به نمايشگاه اسفندماه سال گذشته در چهار نگارخانه شهر مشهد به نمايش عموم درآمد.


همچنين به منظور انتقال تجربيات حرفه‌اي و تعامل بين هنرمندان كارگاه آموزشي با عنوان «كاربرد گره در هنرهاي سنتي» روز سه شنبه، 6 ارديبهشت ماه ساعت 16 برگزار مي‌شود.


علاقه مندان براي بازديد از نمايشگاه مي توانند تا 15 ارديبهشت ماه هر روز به جز ايام تعطيل از ساعت 9 تا 18 به موزه هنرامام علي (ع) واقع در خيابان ولي عصر(عج)، روبروي بزرگراه نيايش، بلوار اسفنديار شماره 35 مراجعه كنند.

    حمید.bmp

 

 

یک شنبه 28 فروردین 1390  6:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها