0

تورم اقتصاد جهان را تهديد مي‌كند

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

تورم اقتصاد جهان را تهديد مي‌كند

نسخه چاپي ارسال به دوستان
اعضاي صندوق بين‌المللي پول هشدار دادند:
تورم اقتصاد جهان را تهديد مي‌كند

خبرگزاري فارس: كشورهاي عضو صندوق بين المللي پول نسبت به افزايش تورم در كشورهاي نوظهور هشدار دادند و افزودند افزايش تورم كشورهاي توسعه يافته را نيز تهديد مي كند .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز كشورهاي عضو صندوق بين المللي پول خواستار كاهش ناهماهنگي موجود در اتخاذ سياستهاي اقتصادي جهان بين كشورهاي مختلف شدند .


كشورهاي عضو صندوق بين المللي پول همچنين نسبت به افزايش تورم در كشورهاي نوظهور هشدار دادند و افزودند افزايش تورم كشورهاي توسعه يافته و صنعتي را نيز به شدت تهديد مي كند .


اعضاي صندوق بين المللي پول نسبت به روند صعودي ورود سرمايه هاي خارجي به بازارهاي مالي كشورهاي در حال توسعه و نوظهور هشدار دادند و افزودند اين مساله به رشد فزاينده تورم در اين كشورها دامن خواهد زد .


تارمن شانموگاراتنام وزير دارايي سنگاپور تاكيد كرد وقتي نرخ تورم در كشورهاي نوظهور و در حال توسعه افزايش پيدا مي كند اين تنها مشكل اين كشورها نخواهد بود. اين يك مشكل جهاني است و موجب افزايش نرخ بهره بانكي در جهان خواهد شد .


كارشناسان ارشد صندوق بين المللي پول و بانك جهاني نيز در نشست مشترك خود در واشنگتن نسبت به افزايش بيش از حد رشد اقتصادي كشورهاي در حال توسعه و نوظهور، ادامه بحران بدهي و كسري بودجه در كشورهاي صنعتي و اجراي سياستهاي انبساطي پولي و مالي هشدار دادند .


آنجل گوريا رييس سازمان توسعه و همكاري هاي اقتصادي تاكيد كرد اقتصاد جهاني امروز با چالشهاي پيچيده اي روبرو شده است . اختلاف و شكاف موجود بين سياستهاي اقتصادي و مالي كشورهاي صنعتي و توسعه يافته با كشورهاي در حال توسعه و نوظهور به اين چالشها دامن زده است .


كريستين لاگارد وزير دارايي فرانسه نيز گفت اكنون بيش از هر زمان ديگري لازم است تا كشورهاي در حال توسعه و توسعه يافته سياستهاي اقتصادي و مالي هماهنگي را اتخاذ كنند .


وزراي اقتصاد كشورهاي جهان براي نشست سالانه بانك جهاني و صندوق جهاني پول از روز جمعه در واشنگتن گرد آمده اند تا با شركت در اين نشست به عمده ترين معضلات اقتصاد امروز دنيا بپردازند . صندوق بين المللي پول اعلام كرد ممكن است اقتصاد جهاني امسال رشد 4.4 درصدي داشته باشد اما هشدار داد بالا رفتن قيمت نفت و تورم در اقتصادهاي نوظهور ممكن است به رشد اقتصادي آنها لطمه بزند.

    حمید.bmp

 

 

یک شنبه 28 فروردین 1390  6:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها