0

منوريل و تونل شهري زنجان مهم‌ترين پروژه‌هاي استان است

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

منوريل و تونل شهري زنجان مهم‌ترين پروژه‌هاي استان است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون عمراني استاندار زنجان:
منوريل و تونل شهري زنجان مهم‌ترين پروژه‌هاي استان است

خبرگزاري فارس: معاون عمراني استاندار زنجان گفت: منوريل و تونل شهري بعثت زنجان مهم‌ترين پروژه‌هاي استان هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان سعيد رفيعي در نخستين جلسه ستاد عمران شهري استان زنجان در سال 90 اظهار داشت: اين پروژه‌ها از مصوبات دور سوم سفر رياست جمهوري به استان زنجان است.


وي با بيان اينكه مراحل اوليه اين پروژه‌ها آغاز شده و اقدامات جدي در اين زمينه انجام شده است، تصريح كرد: تونل بعثت از دروازه ارك تا دروازه رشت امتداد مي‌يابد.


معاون عمراني استاندار زنجان با اشاره به اينكه مطالعات اوليه تونل بعثت به پايان رسيده است، ادامه داد: بلافاصله بعد از اتمام مطالعات اوليه اين طرح به مشاور پروژه داده شده است.


وي با بيان اينكه اميدواريم تا ارديبهشت‌ ماه مطالعات اين پروژه به پايان برسد، عنوان داشت: براي اتمام اين پروژه مهم شهر زنجان 150 ميليارد ريال برآورد هزينه شده است كه از اعتبارات ملي تامين مي‌شود.


رفيعي در ادامه به منوريل زنجان اشاره كرد و گفت: اين پروژه نيز در حال تعيين شركت است و در حال حاضر با شركتي كه منوريل قم را در دست احداث دارد در حال مذاكره هستيم.


وي درباره مسير منوريل بيان داشت: مسير دقيق منوريل زنجان بعد از مطالعات پروژه مشخص مي‌شود اما در كل تلاش مي‌شود غرب و شرق زنجان به هم برسد و مسير كلي از دانشگاه زنجان تا عوارضي باشد.


معاون عمراني استاندار زنجان با اشاره به اينكه خيابان‌هاي زنجان ديگر كشش ترافيك را ندارند، خاطر‌نشان كرد: براي حل مشكل ترافيك شهر زنجان دو كار در دستور كار قرار دارد كه بازگشايي محورها از يكي از اين دو كار است.


وي توسعه ناوگان عمومي از ديگر اقدامات در اين زمينه عنوان كرد و گفت: ايجاد منوريل شهر زنجان نيز در راستاي توسعه حمل و نقل عمومي درون‌شهري است.


رفيعي افزود: سيستم منوريل يك سيستم روز و متناسب با بافت شهري زنجان است.


وي با بيان اينكه منوريل در كشورمان به شهرهاي بالاي يك ميليون نفر اجرا مي‌شد، خاطر‌نشان كرد: منوريل زنجان براي نخستين بار در كشور براي شهري كمتر از يك ميليون نفر جمعيت‌ مصوب شد.


معاون عمراني استاندار زنجان در ادامه به تاكيدات رياست جمهوري در سفر به استان زنجان براي تغيير وضعيت عمراني شهري زنجان اشاره كرد و اظهار داشت: در اين راستا از اواخر سال گذشته براي تغيير سيماي شهرهاي استان برنامه‌ريزي‌هاي مختلفي صورت گرفت.


وي با اشاره به اينكه در دهه عدالت و پيشرفت قرار داريم و در اين راستا و براي پيشرفت ساير شهرهاي استان مطالعات خوبي آغاز شده است، ادامه داد: در اين زمينه هشت بازديد از 11 شهر استان صورت گرفته است.


رفيعي عنوان داشت: مطالعات شهرهاي ماهنشان، دندي، رزين‌آباد و حلب به پايان رسيده و طرح‌هاي و مصوبات آن آماده شده است.

    حمید.bmp

 

 

یک شنبه 28 فروردین 1390  5:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها