0

مسلمانان سالهاي زيادي بي‌عدالتي در فرانسه را تحمل كرده‌اند

mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25019

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مفتي كرواسي در واكنش به ممنوعيت حجاب در فرانسه؛

خبرگزاري فارس: مفتي كرواسي در واكنش به ممنوعيت حجاب در فرانسه گفت: مسلمانان سالهاي زيادي است كه بي‌عدالتي در اين سرزمين را تحمل مي‌كنند و اقدام اخير فرانسه را فقط مي‌توان دشمني با مسلمانان تعبير كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، روزنامه ويسنيك كرواسي اظهارات شفكو عمر باشيچ مفتي و رئيس مشيخيت اسلامي كرواسي در واكنش به تصميم دولت فرانسه در خصوص ممنوعيت حجاب، مقنعه و نقاب در اين كشور را به شرح ذيل درج كرده است:

من از اقدام دولت فرانسه متعجب نشدم. به اعتقاد من، از زماني كه ساركوزي به قدرت رسيد يك جو عدم تحمل نسبت به مسلمانان فرانسه پديد آمده است. فرانسه داراي 5 ميليون مسلمان است و مسلمانان سالهاي زيادي است كه بي‌عدالتي در اين سرزمين را تحمل مي‌كنند و هم اكنون فرانسه به عنوان مهترين مشكل «نقاب و مقنعه » را مطرح ساخته است كه اين اقدام فرانسه را فقط دشمني با مسلمانان مي‌توان تعبير كرد.

وي همچنين در پاسخ به اين سئوال كه آيا ممنوعيت احتمالي نقاب در كرواسي را مورد حمايت قرار مي‌دهد يا خير؟ گفت: مراتب مخالفت خود را با هر گونه ممنوعيت ابراز مي‌نمايم. اگر زن مسلمان و مومني خواهان داشتن مقنعه باشد من از حق طبيعي او حمايت مي‌كنم. كمونيست‌ها پس از پيروزي در جنگ جهاني دوم، مقنعه و حجاب را ممنوع ساختند اما زنان ما به دليل اين ممنوعيت، اخلاقيات را كنار نگذاشتند. مقنعه در ميان برخي از اقوام به عنوان بخشي از سنن و آداب و رسوم و ميراث آنهاست. چگونه مي‌توان سنت يك ملت و قومي را ممنوع ساخت؟

حمید.bmp

یک شنبه 28 فروردین 1390  4:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها