0

95 درصد نوآوري‌هاي گيلان منجر به تحولات بنيادي شده است

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

95 درصد نوآوري‌هاي گيلان منجر به تحولات بنيادي شده است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس مركز كارآفريني دانشگاه گيلان:
95 درصد نوآوري‌هاي گيلان منجر به تحولات بنيادي شده است

خبرگزاري فارس: رئيس مركز كارآفريني دانشگاه گيلان گفت: 95 درصد نوآوري‌هاي گيلان منجر به تحولات بنيادي به ويژه در عرصه صنعت شده است.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، كامبيز طاهري‌آبكنار بعد‌از‌ظهر امروز در كميته كارآفريني دانشگاه گيلان اظهار داشت: دامنه تأثيرات كارآفريني بر جامعه از تغيير در ارزش‌هاي اجتماعي و رشد شتابان اقتصادي بسيار وسيع است.


وي با اشاره به تغييرات مختلفي كه رواج فرهنگ كارآفريني در يك جامعه ايجاد مي‌كند، افزود: پيامدهاي مثبت توسعه كارآفريني در اقتصاد كشور بيش از ديگر اثرات آن مورد توجه قرار گرفته است و كارآفرينان از رسيدن نظام اقتصادي به تعادل ايستا جلوگيري مي‌كنند.


رئيس مركز كارآفريني دانشگاه گيلان ايجاد ثروت، اشتغالزايي، توسعه فناوري، ترغيب و تشويق سرمايه‌گذاري، شناخت، ايجاد و گسترش بازارهاي جديد، افزايش رفاه و ساماندهي و استفاده اثربخش از منابع را از مهم‌ترين ثمره‌هاي كارآفريني برشمرد.


وي ويژگي بارز اقتصاد امروز را تغييرات سريع ناميد و بيان داشت: در چنين اقتصادي كشورهايي مي‌توانند موفق باشند كه قابليت تطبيق با اين تغييرات را داشته باشند.


طاهري‌آبكنار ادامه داد: كشورهايي كه در آنها ميزان فعاليت‌هاي كارآفرينانه بالاتر است به واسطه طبيعت كارآفريني در تطبيق با تغييرات، قادرند تا در اقتصاد جهان موقعيت بهتري كسب كنند.


عضو هيئت علمي دانشگاه گيلان با بيان اينكه رشد اقتصادي با سطح فعاليت‌هاي كارآفرينانه همبستگي مثبت دارد، اظهار داشت: كارآفرينان در ايجاد اشتغال نيز نقش مهمي ايفا مي‌كنند و در حدود نيمي از كاركنان كشورهاي توسعه يافته در كسب و كارهاي كوچك مشغول فعاليت هستند. وي با اشاره به تحقيقات و پژوهش‌هاي علمي در زمينه كارآفريني خاطرنشان كرد: حدود 95 درصد از نوآوري‌ها در زمينه فناوري منجر به تحولات بنيادي در عرصه صنعت شده و كارهاي كارآفرينانه پديد آورده‌اند.


به گفته طاهري آبكنار، كارآفرينان از طريق ايجاد فناوري، محصولات و خدمات جديد، قدرت انتخاب مصرف كنندگان را افزايش داده و با رشد بهره‌وري كار، سرگرمي‌هاي نو، بهبود بهداشت و سلامتي، تسهيل ارتباطات و ... موجب افزايش كيفيت زندگي نوع بشر مي‌شوند.


رئيس مركز كارآفريني دانشگاه گيلان گفت: مهم‌ترين روندي كه در اقتصاد ديده مي‌شود حركت به طرف نظام اقتصادي با ماهيت شبكه‌اي است و در چنين اقتصادي كنترل و تخصيص منابع به صورت توزيع شده صورت مي‌گيرد و نقش شبكه‌هاي اجتماعي در رشد و توسعه اقتصادي به مراتب بيش از نظام متمركز برنامه‌ريزي دولتي است.


وي مهم‌ترين هدف مركز كارآفريني دانشگاه گيلان را تحقق اهداف آموزشي دانست و تصريح كرد: بر همين اساس آموزش افراد علاقه‌مند و افزايش مشاركت دانشجويان در توسعه اجتماعي و اقتصادي مورد توجه قرار مي‌گيرد تا پس از فراغت از تحصيل، دانش‌آموختگان توانايي كسب و كار را دارا باشند و بتوانند يك كسب و كار كوچك را راهبري كنند.


طاهري آبكنار ترويج فرهنگ كارآفريني، ترغيب دانشگاهيان به آموزش كارآفريني و گسترش تحقيقات تفصيلي در‌باره كارآفرينان را از اهم اهداف اين مركز عنوان كرد.


وي افزود: برنامه‌ريزي براي تربيت اساتيد كارآفرين، انتقال دستاوردهاي تحقيقي درباره كارآفريني، شناسايي كارآفرينان سال، كمك به ايجاد پارك‌هاي علمي و برطرف كردن محدوديت‌ها در مسير توسعه كارآفريني از مهم‌ترين برنامه‌هاي مركز مذكور به شمار مي‌رود.

    حمید.bmp

 

 

یک شنبه 28 فروردین 1390  4:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها