0

تعطيلات هدفمند بهترين كلاس درس است

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

تعطيلات هدفمند بهترين كلاس درس است

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، ' حميدرضا حاجي بابايي' روز يكشنبه در مراسم تجليل از فعالان و خادمان ستاد تسهيلات سفرهاي كشور با استناد به مطالعات تطبيقي كه در رابطه با مقايسه تعطيلات ايران و كشورهاي اروپايي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي صورت گرفته است، اظهار داشت: نتايج اين تحقيقات نشان مي دهد كه برخلاف ادعاهاي برخي افراد، ميزان تعطيلات در كشور ما زيادتر از كشورهاي ديگر نيست.
وي با بيان اينكه همه مناسبت هاي تعطيلاتي در جمهوري اسلامي، نقش تربيتي دارد خاطرنشان كرد: روز عاشورا در كشور ما يك روز تعطيل است اما اي كاش مي توانستيم آثار تربيتي كه در اين روز تعطيل شكل مي گيرد را در هزاران كلاس درس ايجاد كنيم.
حاجي بابايي از مناسبت هاي 14 و 15 خردادماه، شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و شهادت امام صادق (ع) به عنوان نمونه هايي از تعطيلات تقويم جمهوري اسلامي ايران ياد كرد و آنها را داراي آثار عميق تربيتي، اجتماعي و فرهنگي دانست.
وي با ابراز اين عقيده كه تعطيلات هدفمند، نقش كليدي در پيشرفت و شادي انسانها دارد در مورد تعطيلات نوروز گفت: همه ساله شش يا هفت ميليون نفر از ايرانيان در نوروز به قصد زيارت امام رضا (ع) به مشهد مقدس سفر مي كنند و بايد پرسيد كه با كدام كلاس درس مي توان هفت ميليون نفر را براي تربيت عمومي گردهم آورد.
وزير آموزش و پرورش اضافه كرد: آن دسته از ايرانيان كه به سفر نمي روند هم در ايام تعطيلات نوروز براي صله رحم به بازديد فاميل و بستگان مي روند كه اين هم با باورهاي ديني مردم مرتبط است.
وي در تشريح برنامه هاي وزارت آموزش و پرورش در ايام نوروز 90 توضيح داد: مجموعه آموزش و پرورش در اجراي برنامه هاي نوروز امسال حتي يك ريال از جيب دولت هزينه نكرد مگر مواردي كه استانداران و فرمانداران براي تجهيزات كلاس هاي درس كمك كردند.
به گفته حاجي بابايي 30 تا 40 درصد از جمعيت يك ميليوني فرهنگيان كشور در تعطيلات نوروز و تابستان به سفر مي روند و بسياري از آنها از خدمات و تسهيلاتي كه توسط آموزش و پرورش در سراسر كشور پيش بيني مي شود استفاده مي كنند.
وي به افزايش 30 درصدي تعداد مدارس ميزبان مسافران نوروزي در سال 90 نسبت به سال گذشته اشاره كرد و گفت: در نوروز 89 حدود 10 هزار مدرسه براي اسكان مسافران نوروزي درنظر گرفته شده بود كه اين تعداد در نوروز امسال به 13 هزار مدرسه افزايش يافت.
وزير آموزش و پرورش، آمار اسكان مسافران نوروزي در سال 89 را 900 هزار خانوار شامل چهار ميليون نفر ذكر كرد و گفت كه در نوروز امسال حدود يك ميليون و 200 هزار خانوار شامل پنج ميليون نفر در مدرسه هاي سراسر كشور اسكان داده شدند.
وي اضافه كرد: 19 هزار نفر از عوامل اجرايي آموزش و پرورش در نوروز 89 كار خدمات رساني به مهمانان نوروزي را عهده دار بودند كه اين تعداد در نوروز 90 به 22 هزار نفر رسيد.
حاجي بابايي، از افزايش 57 درصدي ارائه خدمات آموزش و پرورش به شركت كنندگان در اردوهاي راهيان نور در نوروز امسال خبر داد و گفت : مدارس و زيرمجموعه هاي آموزش و پرورش در تعطيلات نوروز 89، پذيراي يك ميليون و 400 نفر از اعضاي اردوهاي راهيان نور بود كه در نوروز امسال اين تعداد به دو ميليون و 200 هزار نفر رسيد.
وي با بيان اينكه 80 درصد از دريافت كنندگان خدمات آموزش و پرورش را فرهنگيان تشكيل مي دهند ميزان رضايتمندي كلي اين افراد از خدمات دريافتي را بيش از 95 درصد اعلام كرد.
وزير آموزش و پرورش از مسوولان حوزه گردشگري كشور خواست تا با تشكيل يك كميته تحقيقاتي و تعيين شاخص هاي علمي، ميزان اثر تربيتي كه در تعطيلات انجام مي پذيرد را بررسي كنند.
مراسم تجليل از فعالان و خادمان ستاد تسهيلات سفرهاي كشور روزيكشنبه با حضور 'اسفنديار رحيم مشايي' رييس دفتر رييس جمهور، 'حميد بقايي' معاون اجرايي رييس جمهور، وزير كشور، استانداران، رييس جمعيت هلال احمر، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و تعدادي از مديران حوزه هاي گردشگري، انتظامي، راه و ترابري و اورژانس در محل سالن اجلاس سران كشورهاي اسلامي برگزار شد.
فراهنگ**1055**1588
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30343156
یک شنبه 28 فروردین 1390  4:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها