0

وزيرخارجه آمريكا وارد ژاپن شد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

وزيرخارجه آمريكا وارد ژاپن شد

 
 
وزيرخارجه آمريكا وارد ژاپن شد
تهران - 'هيلاري كلينتون' وزير خارجه آمريكا امروز(يكشنبه) براي ديدار رسمي از ژاپن درحالي وارد اين كشور شد كه گفته مي شود، اين سفر به نشانه ي ابراز همدردي واشنگتن با توكيو پس از وقوع زمين لرزه و سونامي ويرانگر اواخر سال گذشته در ژاپن صورت مي گيرد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از توكيو، 'كلينتون' ضمن ديدار با 'تاكئاكي ماتسوموتو' همتاي ژاپني خود و با اشاره به وقوع اين دو پديده طبيعي در اين كشور، با مردم ژاپن ابراز همدردي كرد.


براساس اين گزارش، از زمان وقوع زمين لرزه ي شديد 9 ريشتري در ژاپن و بروز پديده ي سونامي كه با نشت مواد راديو اكتيو از نيروگاه فوكوشيما همراه بود، نيروهاي آمريكايي در عمليات جستجو، نجات و امداد رساني در اين كشور شركت داشتند.


يك مقام ارشد آمريكايي كه كلينتون را در اين سفر همراهي مي كند، گفت: هدف از اين سفر، تلاش براي تغيير ديدگاه جامعه ي ژاپن نسبت به آمريكا است كه از زمان پايان جنگ جهاني دوم تاكنون نيروهايش را در اين كشور مستقر كرده است.


وي افزود: طي چندين دهه مردم ژاپن به اين باور رسيده اند كه حضور و نقش آمريكا در كشورشان بر آنان تحميل شده است و آنان اين نقش را بارسنگيني بردوش خود مي دانند.


براساس اين گزارش، آمريكا حدود 50 هزار نيروي نظامي را در ژاپن در حالي مستقر كرده است كه استقرار پايگاه هاي نظامي به ويژه در جزيره 'اوكيناوا' در جنوب ژاپن همواره اعتراض ساكنين اين مناطق را درپي داشته است .


مترجمام**1450**2047**

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

یک شنبه 28 فروردین 1390  4:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها