0

حامد كرزي خواستار مداخله عربستان در مذاكرات صلح با گروه طالبان شد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

حامد كرزي خواستار مداخله عربستان در مذاكرات صلح با گروه طالبان شد

در ادامه تلاش ها براي تامين صلح،
حامد كرزي خواستار مداخله عربستان در مذاكرات صلح با گروه طالبان شد
كابل- 'حامد كرزي' رييس جمهوري افغانستان طي تماسي تلفني با 'عبدالله' شاه عربستان سعودي، بار ديگر از وي خواست تا از نفوذ خود در مذاكرات دولت كابل با مخالفين مسلح به عنوان ميانجي استفاده كند.

به گزارش ايرنا، دفتر سخنگوي دولت افغانستان روز يكشنبه در بيانيه اي اعلام كرد: كرزي از عبدالله خواست تا به عنوان شخصيت با نفوذ در جامعه اسلامي، مخالفين مسلح دولت افغانستان به ويژه گروه طالبان را براي گفت و گو با دولت تشويق كند.


اين در حالي است كه درگذشته با وجود درخواست هاي مكرر دولت افغانستان از عربستان براي پادرمياني در مذاكره با طالبان، رياض از ميانجيگري در اين خصوص خودداري كرده بود.


عربستان سعودي يكي از سه كشور حمايت كننده گروه طالبان است كه به همراه پاكستان و امارات متحده عربي، حكومت اين گروه را در سال هاي 1375 تا 1380 خورشيدي به رسميت شناخته بود.


نمايندگي سياسي حكومت طالبان فقط در اين سه كشور فعال بود.


علاوه بر پافشاري دولت و طالبان براي اجراي مواضع خود براي آغاز مذاكره، حضور نظاميان خارجي نيز مانع برقراري صلح در افغانستان است.


طالبان قبل از آغاز مذاكرات ،خواهان خروج تمامي نيروهاي خارجي از افغانستان هستند؛در حاليكه دولت خواستار دست كشيدن شورشيان از جنگ، قبول قانون اساسي،و پذيرش دستاوردهاي دولت در 10سال گذشته مي باشد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

یک شنبه 28 فروردین 1390  4:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها