0

جبهه باگبو مردم ساحل عاج را به آرامش و آشتي فراخواند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

جبهه باگبو مردم ساحل عاج را به آرامش و آشتي فراخواند

 
 
جبهه باگبو مردم ساحل عاج را به آرامش و آشتي فراخواند
تهران – ' آكه انگبو ' نخست وزير دولت ' لوران باگبو ' با اعلام استعفاي دولت سابق، مردم ساحل عاج را به تلاش براي برقراري آرامش و آشتي در كشور فراخواند .

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا،راديو فرانسه روز يكشنبه خبر داد : آكه انگبو كه از روز بازداشت باگبو سكوت كرده بود ، ضمن اعلام استعفاي دولت ، مردم را به آرامش و آشتي فراخواند تا فعاليت هاي عادي در كشور از سر گرفته شود .


به دنبال انتشار اين فراخوان از سوي فردي كه رهبري دولت باگبو را در جريان درگيري هاي پس از انتخابات بر عهده داشت، حزب رييس جمهوري سابق ساحل عاج نيز هواداران خود را به متوقف ساختن درگيري ها فراخواند .


اين گزارش حاكي است : مدارس از روز 26 آوريل (6 ارديبهشت ماه ) باز خواهند شد و از فردا ( سه شنبه ) كارمندان نيز در محل كار خود حاضر خواهند شد .


اين گزارش با اشاره به اين كه آثار درگيري ها همچنان در سطح شهر ابيجان مشهود است،افزود : روز جمعه درگيري هاي مسلحانه در محله ' يوپو گون ' در ابيجان رخ داد و ' آلاسان واتارا' رييس جمهوري ساحل عاج هنوز نتوانسته است در كاخ رياست جمهوري در محله ' كوكودي ' مستقر شود .


واتارا با ' لوييس مورنو اوكامپو' دادستان دادگاه كيفري بين المللي براي بررسي همه جنايات رخ داده در ساحل عاج در طول چهار ماه بحران انتخاباتي اين كشور ، تماس گرفته است . جنايات مورد بررسي ، كشتار در غرب اين كشور را نيز كه در آن انگشت اتهام به سمت نيروهاي واتارا است ، شامل مي شود .


نيروهاي وفادار به الاسان واتارا با حمايت نظاميان فرانسوي و كلاه آبي هاي سازمان ملل متحد، توانستند روز دوشنبه باگبو را بازداشت كنند اما اين امر نتوانست بر بحران سياسي اين كشور و نا آرامي هاي انتخاباتي كه پس از اعلام نتيجه انتخابات رياست جمهوري در روز 27 نوامبر (6 آذر ماه) آغاز شد، پايان قاطعي دهد . درگيري هاي پراكنده با سلاح سبك و سنگين در ابيجان و نيز فقدان امنيت كه به غارتگران اجازه مي دهد با سوء استفاده از خلا امنيتي به غارت منازل اشراف و سياستمداران قديمي اقدام كنند، نگراني هايي را بوجود آورده است .

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

یک شنبه 28 فروردین 1390  4:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها