0

جرايد و مطبوعات نگران تامين كاغذ روزنامه نباشند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

جرايد و مطبوعات نگران تامين كاغذ روزنامه نباشند

 
مدير عامل صنايع چوب و كاغذ مازندران در گفتگو با ايرنا مطرح كرد:
جرايد و مطبوعات نگران تامين كاغذ روزنامه نباشند
ساري - مدير عامل صنايع چوب و كاغذ مازندران، توليد 24 هزار تن كاغذ روزنامه با قيمت مصوب را از تعهدات اين شركت در سال جاري دانست،گفت: توليد كاغذ روزنامه از ارديبشهت آغاز و بتدريج و بر اساس نياز بازار وارد مي شود و بر همين اساس دست اندكاران جرايد و مطبوعات نگران كاغذ نباشند.

' ابوالفضل روغني گلپايگاني ' روز يكشنبه در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار ايرنا همچنين ظرفيت و توانايي هاي اين شركت را به عنوان بزرگترين كارخانه توليد كاغذ در خاورميانه بالا دانست و تاكيد كرد كه روند توليد كاغذ مطبوعات بر اساس نياز بازار خواهد بود و جاي نگراني از كمبود كاغذ روزنامه وجود ندارد.


وي تاكيد كرد: اين شركت بر اساس مصوبه دولت و وزارت بازرگاني مكلف شده است، 24 هزار تن كاغذ روزنامه را به صورت تدريجي و با قيمت مصوب در طول سال جاري در اختيار مطبوعات قرار دهد كه اين مصوبه بدون نگراني اجرا خواهد شد.


وي با اشاره به اينكه 17 تا 25 درصد كاغذ روزنامه كشور توسط صنايع چوب و كاغذ مازندران تامين مي شود ، گفت: اين شركت سالانه 175 هزار تن انواع كاغذ توليد مي كند كه 75 تا 95هزار تن آن كاغذ تحرير و روزنامه است.


روغني گلپايگاني در مورد مواد اوليه توليد انواع كاغذ، بويژه كاغذ روزنامه بيان داشت: بخشي از مواد اوليه از جمله خمير سفيد و مواد رنگ بري براي توليد كاغذ روزنامه، وارداتي است كه اين كارخانه در اين مورد نيز با مشكلي مواجه نيست.


مدير عامل صنايع چوب و كاغذ مازندران توليد سالانه 15 تا 17 هزار تن كاغذ براي وزارت آموزش و پرورش را از ديگر تعهدات اين كارخانه عنوان كرد و اظهار داشت: در سال جهاد اقتصادي اين شركت با برنامه ريزي درست و هماهنگ با دستورالعمل هاي دولت و با تلاش هاي مجدانه به تعهدات خود براي توليد انواع كاغذ عمل خواهد كرد.


وي به برداشت چوب از جنگل هاي شمال به عنوان بخشي از مواد اوليه در توليد انواع كاغذ اشاره كرد و گفت: تهيه اين بخش از مواد اوليه و برداشت چوب با توجه دقيق به حفظ محيط زيست و بر اساس ضوابط و برنامه هاي منابع طبيعي صورت مي گيرد تا لطمه اي به طبيعت وارد نشود.


مديرعامل صنايع چوب وكاغذ مازندران به مصرف سالانه 400 هزار تن چوب در اين كارخانه اشاره كرد و گفت: كاشت درخت جديد و احياي جنگل از ديگر تعهدات اين شركت است كه همه ساله و به طور مستمر انجام مي شود. ك/3

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

یک شنبه 28 فروردین 1390  4:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها