0

خريد شير يارانه‌اي از دامداران تا شهريور90 ادامه دارد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

خريد شير يارانه‌اي از دامداران تا شهريور90 ادامه دارد

 
نايب رييس كميسيون كشاورزي مجلس:
خريد شير يارانه‌اي از دامداران تا شهريور90 ادامه دارد
يزد - نايب رييس كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي گفت: خريد شير يارانه‌اي از دامداران تا شهريور ماه سال جاري ادامه دارد.

كاظم فرهمند روز يكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين تصميم با حضور وزير كشاورزي و وزير بازرگاني در كميسيون كشاورزي مجلس گرفته شده است.


وي ادامه داد: دولت موظف است اگر صنايع توليد لبنيات در كشور به هر علتي قادر به خريد شير توليدي داخل نبودند، وزارت جهاد كشاورزي پاسخگوي دامداران باشد.


وي افزود:همچنين دولت موظف شد كه سياست‌هاي حمايتي از اين توليدكنندگان را افزايش دهد.


نايب رييس كميسيون كشاورزي مجلس با بيان اينكه شير يارانه اي ازسوي كارخانه دار خريداري مي شود، گفت: كارخانه داران پس از خريد شير يارانه اي 5 تا 6 ماه پس از آن هم پول دامداران را پرداخت نمي كنند كه براين اساس، پيشنهاد شده است يارانه در اختيار تشكل ها و اتحاديه هاي مربوط به دامداران قرار گيرد تا شير يارانه اي از دامدار خريداري شود.


فرهمند با اشاره به پيشنهاد ديگري كه در اين زمينه مطرح شد، افزود: پيشنهاد شده است معادل 20درصد از قيمت تمام شده به صورت يارانه ازسوي وزارت جهاد كشاورزي در قالب پول يا علوفه ارزان قيمت دراختيار دامداران قرار گيرد.


وي درمورد پيشنهاد ديگري درخصوص كارخانجات توليد شير افزود: پيشنهاد شد وزارت صنايع شرايطي را فراهم كند تا كارخانجاتي كه كمتر از ظرفيت واقعي توليد دارند با ظرفيت كامل به كار بپردازند و زمينه صادرات محصولات لبني فراهم شود.


فرهمند با بيان اينكه در اين جلسه به بيمه دامداران هم پرداخته شد، گفت: دام ها درمقابل حوادث بيمه هستند كه بخشي از حق بيمه ازسوي دولت و بخش ديگر توسط دامداران پرداخت مي شود و مقرر شده است كه معاونت امور دام از محل اعتبارات، تمام سهم دامدار را هم بپردازد.


نايب رييس كميسيون كشاورزي مجلس افزود: خريد شير يارانه اي ازطريق ستاد هدفمندي يارانه ها پيگيري مي شود و اين پيشنهادها بايد ازسوي آنها تاييد شود تا به مرحله اجرا برسد. ك/3

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

یک شنبه 28 فروردین 1390  4:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها