0

'ناتو' انقلابيون را در 'البريقه' فريب داد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

'ناتو' انقلابيون را در 'البريقه' فريب داد

 
فرمانده ارتش آزاديبخش ملي ليبي:
'ناتو' انقلابيون را در 'البريقه' فريب داد
تهران- شبكه 'الجزيره' قطر امروز (يكشنبه) به نقل از فرمانده نظامي انقلابيون در ليبي اعلام كرد نيروهاي پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) انقلابيون را در البريقه فريب دادند.

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا، 'عبدالفتاح يونس' به شبكه الجزيره گفت برخي اهداف در البريقه براي بمباران به نيروهاي ناتو معرفي شد و اين نيروها به انقلابيون اطلاع دادند كه نيروهاي قذافي در اين شهر هدف بمباران هاي ناتو قرار گرفته اند لذا انقلابيون در صدد ورود به البريقه بودند كه غافلگير شده و مشاهده كردند كه تعداد بسيار زيادي از افراد گردان هاي قذافي در اين شهر در انتظار انقلابيون هستند.


وي افزود نيروهاي انقلابي تا اطراف البريقه عقب نشيني كردند تا بلكه ناتو بتواند نيروهاي قذافي را هدف قرار دهد اما پس از گذشت 6 ساعت و تماس هاي متعدد با فرماندهان ناتو هيچ اقدامي صورت نگرفت.


يونس خواستار آن شد كه بالگردهاي جنگي در اختيار نيروهاي انقلابي قرار گيرد تا بتوانند محاصره شهر 'المصراته' توسط نيروهاي قذافي را بشكنند.


يونس گفت: با اقداماتي كه ناتو انجام داد نيروهاي انقلابي هم هدف حملات نيروهاي قذافي قرار دارند و هم ناتو آنها را ياري نمي كند.


لازم به توضيح است اين اولين بار نيست كه نيروهاي ناتو به انقلابيون ليبي پشت مي كنند زيرا طي روزهاي اخير چند بار مواضع انقلابيون را بمباران و ادعا كردند كه اين عمليات اشتباها صورت گرفته است.


نيروهاي ائتلافي غرب از بيش از چهار هفته پيش با همراه كردن شماري از كشورهاي عربي، عمليات هوايي خود را عليه نيروهاي قذافي آغاز كرده اند.


اين اقدام درحالي صورت مي گيرد كه كارشناسان، حملات را موفقيت آميز ارزيابي نمي كنند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

یک شنبه 28 فروردین 1390  4:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها