0

حركت هاي غيراخلاقي در شان ورزش پربيننده فوتبال ايران نيست

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

حركت هاي غيراخلاقي در شان ورزش پربيننده فوتبال ايران نيست

داور بين المللي فوتبال:
حركت هاي غيراخلاقي در شان ورزش پربيننده فوتبال ايران نيست
زنجان - داور بين المللي فوتبال، گفت: حركت ها و رفتارهاي غيراخلاقي ازسوي برخي بازيكنان فوتبال در شان اين رشته ورزشي پربيننده و پرطرفدار ايران نبوده و نيست.

'فريدون اصفهانيان' روز يكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: بازيكنان تيم هاي فوتبال بايد يقين بدانند كه تماشاگران تمام حركات آنها را به دقت رصد مي كنند و دوست دارند كه در ميدان رقابت ها، شاهد يك بازي جوانمردانه همراه با رعايت موازين اسلامي باشند.


وي رفتارهاي غير ورزشي برخي بازيكنان در ديدار اخير دو تيم پرسپوليس و استيل آذين تهران را غيرقابل قبول دانست و اظهار داشت: بازي افت و خيزهاي فراواني دارد و معمولا با نزديك شدن به وقت پاياني، بازيكنان با فشارهاي روحي و رواني بيشتري مواجه مي شوند ولي اين دليل نمي شود كه بازيكنان دست به رفتارهاي ناپسند و ناجوانمردانه بزنند.


اصفهانيان گفت: داوران مسابقه نيز بايد دقت نظر بيشتري را در بازي ها داشته باشند و با بازيكناني كه وقت كشي مي كنند و بعضا نيز با رفتارهاي غيرمعقول و نسنجيده خود موجب تحريك بازيكنان مقابل مي شوند به شدت برخورد قانوني كنند تا افكار عمومي به ويژه جامعه ورزش شاهد چنين رويدادهاي تلخي در ميدان رقابت ها نباشند.


وي اضافه كرد: بسياري از نوجوانان و جوانان به ورزشكاران به عنوان يك الگو مي نگرند و به همين خاطر اين قشر از جامعه بايد بيش از ديگران مواظب حركات و رفتارهاي خود باشند چراكه اگر غير اين باشد مطمئنا بر رفتار آنها نيز تاثيرگذار خواهد شد.


اين كارشناس ورزش فوتبال تصريح كرد: كميته انضباطي فدراسيون فوتبال بايد بازيكنان خاطي را كه موجب بلوا و آشوب در ميدان رقابت مي شوند، شناسايي و برخورد قاطع كند تا مردم ورزش دوست ايران ديگر شاهد چنين حوادث زشتي در عرصه ورزش نباشند.


اصفهانيان گفت: ورزشكاران بايد يقين بدانند كه بازي هاي حساس و ديدني، معمولا از طريق شبكه هاي خارج از كشور نيز پخش مي شود و قطعا چنين حركات و رفتارهاي غير اخلاقي از سوي بازيكنان يك كشور اسلامي، طرز فكر آنها را نسبت به ورزش ايران منفي مي كند.


وي تاكيد كرد: رويدادهاي ورزشي همواره با برد و باخت همراه بوده و آنچه در اين ميان بيشتر مهم است يك بازي دوستانه و بدون تنش و درگيري مي باشد و حيف است كه در ديدارهاي ورزشي ، مساله مهم اخلاق از سوي عده اي بازيكن زيرپا گذاشته شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

یک شنبه 28 فروردین 1390  3:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها