0

دلخوري برخي افراد دليل بر توقف اهداف دستگاه قضايي نيست

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

دلخوري برخي افراد دليل بر توقف اهداف دستگاه قضايي نيست

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس كل دادگستري استان قزوين:
دلخوري برخي افراد دليل بر توقف اهداف دستگاه قضايي نيست

خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري استان قزوين گفت: دستگاه قضايي مستقل بوده و دلخوري برخي افراد و احزاب دليلي بر توقف و خروج از مسير و اهداف اصلي نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين به نقل از روابط عمومي دادگستري استان قزوين، جمال انصاري در نخستين جلسه شوراي معاونان، روساي دادگستري‌ها و دادگاه‌هاي بخش و دادستان‌هاي شهرستان بيان داشت: بيانات مقام معظم رهبري و نقطه نظرات ايشان قطع يقين برگرفته از عمق نگاه ايشان نسبت به مشكلات و موانع موجود در كشور و معطوف به همه سلسله امور حكومتي و مردم است كه آن را يك فرصت مغتنم دانسته و مطيع اين راهبردها خواهيم بود.


وي ادامه داد: سياست كاري ما با بهره‌گيري از فرمايشان مقام معظم رهبري كه راهنماي كاملي است، مبين و شفاف بوده و نگاهمان به آينده برنامه‌اي و هدفمند است كه برگرفته از منويات مقام معظم رهبري و راهبردهاي رئيس محترم قوه قضائيه است.


رئيس كل دادگستري استان قزوين عنوان كرد: استان قزوين ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي خوبي را در خود دارد و شاخصه‌هاي موجود در استان با تلاش مسئولان قضايي و كاركنان دستگاه قضا فعال‌تر و پوياتر شده و نماي ماهيتي و ظاهري تازه‌اي را با يك انديشه جديد ايجاد كرده است.


وي با اشاره به برخي از گله‌مندي‌ها از دستگاه قضا تصريح كرد: دستگاه قضايي مستقل بوده و اين روند بايد متناسب با شأن تشكيلات ادامه يابد، دلخوري برخي افراد و احزاب دليلي بر توقف و خروج از مسير و اهداف اصلي نيست.


انصاري اعلام كرد: ما به دنبال آن هستم كه آنچه در خور استحقاق استان قزوين است، انجام دهيم و مردم از اين فرصت خدمت متنعم شوند، در همين راستا هيچ تكليفي نداريم كه از متعرف‌هاي كاري خود خارج شده و جانب سياسي يا صنفي را بگيريم‌ اما بايد متذكر شوم كه اين بدان معنا نيست كه ما جبهه مقابل اين گروه‌ها بايستيم بلكه همه ما بايد خود را با سياست‌هاي حاكميتي هماهنگ كرده و الزامات و خط قرمزهاي قانوني را رعايت كنيم.


وي با اشاره به اهميت دادرسي‌هاي قضايي توضيح داد: دادرسي مهم‌ترين مولفه كاري است چراكه احقاق حق بر اين اساس صورت مي‌گيرد و تمام امور از جمله تصميم‌گيري‌ها، برنامه‌ريزي‌ها، نشست‌ها و سياست‌گذاري‌ها در راستاي كيفيت بخشي دادرسي انجام مي‌گيرد.


رئيس كل دادگستري استان قزوين خاطرنشان كرد: انضباط كاري، تيزبيني و پيگيري روساي دادگاه‌ها و حوزه‌هاي قضايي اهميت فراوان دارد و مي‌توان با رعايت اين موارد مسائل و مشكلات را برطرف كرد.


وي يادآور شد: اگر بخواهيم به نقطه ايده‌آل برسيم بايد پيرايش كلي در حوزه كاري پيرامون خود از قبيل نظارت بر عملكرد و انضباط كاري به وجود آورده و از ظرفيت‌هاي موجود حداكثر استفاده را كنيم.


وي نقش شوراهاي حل اختلاف را در رسيدگي‌ها چشمگير دانست و گفت: حدود 50 درصد پرونده‌هاي وارده به استان در شوراهاي حل اختلاف رسيدگي شده كه در سال جاري بايد براي كيفيت كار و نظام صلح و سازش كه محور اصلي تشكيل شوراها بوده، برنامه‌ريزي كرد.


در ادامه اين نشست روساي حوزه‌هاي قضايي، دادستان و معاونان رئيس كل دادگستري استان به بيان برنامه‌ريزي‌هاي سال جديد و عملكرد سال گذشته پرداختند.

    حمید.bmp

 

 

یک شنبه 28 فروردین 1390  3:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها