0

نخستين جلسه کارگروه آموزش و فرهنگ شورای عالی اقیانوس‎شناسی برگزار شد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

نخستين جلسه کارگروه آموزش و فرهنگ شورای عالی اقیانوس‎شناسی برگزار شد

 
 
نخستين جلسه کارگروه آموزش و فرهنگ شورای عالی اقیانوس‎شناسی برگزار شد
تهران - نخستین جلسه کارگروه آموزش و فرهنگ شورای عالی اقیانوس‎شناسی کشور با حضور متخصصان و محققان اين بخش در موسسه ملي اقيانوس شناسي برگزار شد.

عبدالعلي شرقي مشاور پژوهشي موسسه ملي اقيانوس شناسي روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا گفت: شوراي عالي اقيانوس شناسي در سال 1370با هدف اعتلاي سطح علمي و دستيابي به سياست و خط مشي اصولي و ايجاد هماهنگي فعاليت هاي ملي و بين المللي در زمينه اقيانوس شناسي تشکيل شده است.


وي افزود: دراين شورا به داشتن اطلاعات و تبيين صحيح از درياها و تخصيص و بهره وري از منابع ارزنده خليج فارس ، درياي عمان و خزر تاکيد شده است.


وي با بيان اينکه اين شورا داراي هفت کارگروه تخصصي است گفت: يکي از آنها کارگروه آموزش و فرهنگ شوراي عالي اقيانوس شناسي است که مسووليت آن با وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري است و دبيرخانه آن نيز موسسه ملي اقيانوس شناسي است.


شرقي افزود: ايجاد هماهنگي در طرح هاي تحقيقاتي مربوطه ، تهيه طرح هاي جامع اقيانوس شناسي ، ايجاد هماهنگي در امور آموزش در زمينه علوم و فنون دريايي از وظايف اين کارگروه است.


وي ادامه داد: بررسي موضوع تهيه و ايجاد چارچوبي منسجم به منظور ساماندهي همکاري هاي دراز مدت علمي - پژوهشي و فناوري در ميان ذينفعان بخش دريا و اقيانوس در کشور ، برنامه ريزي براي تعيين تکليف هر يک از ذينفعان دريايي کشور به لحاظ سرمايه گذاري هاي علمي ،‌تحقيقاتي و فناوري و حمايت و پشتيباني از مطالعات و تحقيقات مشترک دريايي و اقيانوسي براي دستيابي به امکان درک و تجليل دگرگوني هاي پرشتاب علمي و فناوري در جهان برخي از پيشنهادهاي اين کارگروه بود.


مشاور پژوهشي موسسه ملي اقيانوس شناسي افزود: همچنين برنامه ريزي براي انجام مطالعات کاربردي ، بررسي و تجديد نظر آيين نامه اجرايي کارگروه با توجه به تغييرات و برنامه ريزي هاي کشور ، تشکيل بانک اطلاعات دريا و اقيانوس ، برنامه ريزي براي برگزاري سمينارها ، جلسات مشترک ، کارگروه هاي تخصصي و فرهنگ سازي و ترويج علوم دريايي و اقيانوسي در جامعه ديگر پيشنهادهاي اين کارگروه را تشکيل مي دهد.


دراين جلسه نمایندگان وزارتخانه‎های علوم، تحقیقات و فناوری، نیرو، امور خارجه و سازمان هاي هواشناسی، بنادر و دریانوردی، شیلات ایران، زمین‎شناسی و اکتشافات معدنی، نقشه ‎برداری کشور، دانشگاهها و نهادهاي دريايي ، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، انجمن مهندسی دریایی ایران، انجمن علوم و فنون دریایی ایران، کمیسیون ملی یونسکو و موسسه ملی اقیانوس شناسی حضور داشتند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

یک شنبه 28 فروردین 1390  3:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها