0

دانشجوي دانشگاه علوم پزشكي كرمان سه مدال كسب كرد

mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25019

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در مسابقات جهاني ژنو؛

خبرگزاري فارس: دانشجوي دانشگاه علوم پزشكي كرمان در مسابقات جهاني ژنو سه مدال كسب كرد.

حسان عارفي دانشجوي رشته پزشكي دانشگاه علوم پزشكي كرمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در كرمان با اشاره به برگزاري مسابقات جهاني ژنو اظهار داشت: اين مسابقات 17 فروردين ‌ماه جاري در شهر ژنو سوئيس برگزار شد.

وي خاطرنشان كرد: در اين سري مسابقات كه با حضور 48 كشور جهان برگزار شد، موفق به كسب اين سه مدال شدم.

عارفي بيان داشت: در زمينه اختراع خامه‌گير سالكترونيكي كه 100 درصد خامه را از شير جدا ميكند، موفق به كسب مدال نقره شدم.

اين مخترع در ادامه خاطرنشان كرد: همچنين در زمينه ساخت دو دستگاه ردكننده و گرم‌كننده يوني در مدال برنز اين مسابقات را نيز كسب كردم.

وي تصريح كرد: بر اين اساس دستگاه سردكننده با رساندن حرارت به درجه صفر مطلق در سردكنندگي رآكتورهاي اتمي و لنت‌هاي شتاب‌دهنده الكترونيكي كاربرد دارد.

عارفي يادآور شد: دستگاه گرم‌كننده يوني نيز كه دما را به 8 هزار درجه سانتيگراد ميرساند، در ذوب كردن فلزات كاربرد دارد. دانشجو رشته پزشكي دانشگاه علوم پزشكي كرمان با بيان اينكه اين سه اختراع تاكنون در كشور به ثبت نرسيده، ابراز داشت: براساس بررسي‌هاي انجام شده، اين سه اختراع تاكنون در جهان نيز انجام نشده است.ژ

وي تصريح كرد: سطح اين دوره از مسابقات بسيار بالا بود و ايرانيان شركت‌كننده در مسابقات جهاني ژنو داراي استعداد، هوش و خلاقيت بسيار بالايي بودند كه در اختراعاتي كه در اين سري از مسابقات ارائه شده به خوبي نشان دهنده اين مطلب بود. ‌

اين مخترع در پايان اذعان داشت: اعتماد به جوانان و حمايت‌هاي مالي مسئولان را در اين زمينه خواستارم و از مسئولان دانشگاه علوم پزشكي كرمان كمال تشكر را دارم.

حمید.bmp

یک شنبه 28 فروردین 1390  3:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها