0

ايران و مصر دو كشور مهم و تاثير گذار دنياي اسلام هستند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

ايران و مصر دو كشور مهم و تاثير گذار دنياي اسلام هستند

 
وزير ارشاد در پاسخ به روزنامه الاهرام:
ايران و مصر دو كشور مهم و تاثير گذار دنياي اسلام هستند
تهران- وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي كفت: جمهوري اسلامي ايران و مصر دو كشور مهم و تاثير گذار دنياي اسلام هستند كه يقينا گسترش روابط دو كشور مي تواند جايگاه دنياي اسلام را در معادلات جهاني ارتقاء بخشد.

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، روابط عمومي و امور بين الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي روزيكشنبه اعلام كرد، '‌سيد محمد حسيني ' در گفت و گو با روزنامه مصري الاهرام با بيان اين مطلب افزود: فصل جديدي در روابط فرهنگي ايران و مصر آغاز شده است.


حسيني در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامه الاهرام در باره ميزان توسعه روابط فرهنگي دو كشور نيز گفت: جمهوري اسلامي ايران براي توسعه روابط فرهنگي با مردم مصر محدوديتي قائل نيست.


وي اظهار داشت: عملكرد جمهوري اسلامي از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي در دفاع از آرمان هاي فلسطين و حمايت همزمان از مردم مظلوم لبنان و فلسطين نشان داده است كه ايران در دفاع از كيان اسلامي ترديد نمي كند.


وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: اختلافات مذهبي كه عمدتا از سوي بيگانگان دامن زده مي شود براي جلوگيري از شكل گيري وحدت امت اسلامي است اما تحولات اخير دنياي اسلام نشان داده است كه مردم مسلمان منطقه به خوبي به حيله دشمنان اسلام براي ايجاد و تشديد اختلافات مذهبي پي برده اند.


حسيني خاطر نشان كرد: وحدت دنياي اسلام برغم تلاش بيگانگان در حال شكل گيري و گسترش است.


وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به تلاش همه جانبه غرب براي ترويج ايران هراسي در ميان كشورهاي منطقه گفت: تجاوز صدام به جمهوري اسلامي ايران با طراحي و حمايت غرب و با هدف كنترل انقلاب اسلامي صورت گرفت اما با وجود همه تلاشهاي غرب امروز پيام انقلاب اسلامي به خوبي در جهان اسلام شنيده شده است.


حسيني اضافه كرد: تحولات امروز دنياي اسلام حاكي از موفقيت پيام انقلاب اسلامي و انديشه هاي امام خميني (ره) است.


وي در ادامه همچنين با اشاره به صدور پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي خطاب به مردم مصر نيز گفت: مطالبات مردم مصر اسلامي است و مردم مصر خواهان تحقق ارزشهاي اسلام در كشورشان هستند اما غرب كه تا ديروز به طور گسترده از رژيم مبارك حمايت مي كرد اكنون تلاش مي كند خود را در كنار مردم اين كشور نشان دهد و به نوعي تحولات منطقه در راستاي منافع خود مديريت كند.


وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و هيات همراه براي حضور در مراسم اعلام شهر تلمسان الجزاير در اين كشور بسر مي برند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

یک شنبه 28 فروردین 1390  3:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها