0

ساخت نخستين سيستم ليزری 532 نانومتری

 
gps0064
gps0064
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 1751
محل سکونت : اصفهان

ساخت نخستين سيستم ليزری 532 نانومتری

شركت ژاپني QD Laser موفق به ساخت فناوري ليزري جديدي شده است كه مي‌تواند در نسل جديد ميكروپروژكتورها مورد استفاده قرار گيرد.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران از فارس، اين ليزر جديد كه در نمايشگاه Ceatec ژاپن به نمايش درآمد، 5.6 ميليمتر قطر دارد و نور سبزي را به اندازه 532 نانومتر توليد مي‌كند.
توليد نور سبز از جمله مباحثي مربوط مي‌شود كه توليدكنندگان ليزر همواره با آن درگير بوده‌اند. بر خلاف نور آبي و قرمز كه توليد آن‌ها بسيار آسان‌تر است، سيستم توليد نور سبز با پيچيدگي‌هاي بيشتري همراه است و كارشناسان تاكنون موفق به استفاده از اين سيستم نوري- ليزري در تراشه‌هاي و پراژكتورهاي كوچك نشده بودند.
شركت QD Laser نخستين مركز جهان محسوب مي‌شود كه موفق به استفاده از نور سبز در سيستم‌هاي ليزري مربوط به ميكروپروژكتورها با اندازه كمتر از 1064 نانومتر شده است. اندازه 1064 نانومتر طريق دو برابر طول موج اشعه ليزري سبز است كه با عبور از يك سطح كريستالي مخصوص، طول‌ موج آن به 532 نانومتر كاهش ميابد.
ديگر توانايي‌هاي اين سيستم ليزري شامل قابليت كار كردن در دماهاي عملياتي مختلف و پايين بودن مصرف انرژي مي‌شود و اين فناوري را براي استفاده از دستگاه‌هاي الكترونيكي كوچك مبتني بر باتري‌هاي قابل شارژ مناسب مي‌كند.
 
چهارشنبه 4 فروردین 1389  10:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها