0

مطرح نكردن گلايه‌ها در افكار عمومي آزمون ولايت‏مداري سران قوا است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مطرح نكردن گلايه‌ها در افكار عمومي آزمون ولايت‏مداري سران قوا است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
حجت الاسلام قائم مقامي در گفت‌وگو با فارس:
مطرح نكردن گلايه‌ها در افكار عمومي آزمون ولايت‏مداري سران قوا است

خبرگزاري فارس: يك استاد حوزه علميه با بيان اينكه وحدت‌ قوا آزموني ديگر براي ولايت‌پذيري علي ‌لاريجاني و احمدي‌نژاد است، گفت: دولت و مجلس حق ندارند نظر خودشان را حق و نظر ديگران را باطل بدانند چراكه قانون بايد تعيين كننده باشد.

حجت الاسلام‌ سيد محمد قائم مقامي استاد حوزه علميه در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبري مبني بر مطرح نكردن گلايه‌ها در افكار عمومي و حفظ وحدت قواي‌سه‌گانه، گفت: روساي قواي مجريه و مقننه بايد با رجوع به قانون اساسي از هرگونه لجاجت و خودمحوري بپرهيزند و به قانون عمل كنند.

وي با بيان اينكه علي‌‌لاريجاني و احمدي‌نژاد از جريان اصولگرايي هستند و بايد به ولايت‌مداري و وحدت اصولگرايي توجه شاياني داشته باشند، تصريح كرد: وقتي آقاي رئيس جمهور عليه رئيس مجلس سخن بگويد و علي ‌لاريجاني هم جواب دهد، اختلافات به جامعه كشيده خواهد شد و در اين صورت همه ضرر خواهند كرد.

اين استاد حوزه علميه با بيان اينكه وحدت ‌قوا آزموني ديگر براي ولايت‌پذيري رئيس‌ مجلس و رئيس جمهور است، تصريح كرد: دولت و مجلس حق ندارند نظر خودشان را حق و نظر ديگران را باطل بدانند چراكه قانون بايد تعيين كننده باشد.

حجت الاسلام قائم مقامي با بيان اينكه اختلاف‌نظر بين سران قوا امري طبيعي بوده و حتي مشروط به سلامت آن مي‌تواند موجبات پيشرفت را فراهم كند، خاطرنشان كرد: منظور از اختلاف سالم، اختلافاتي كارشناسي است كه به وحدت لطمه نمي‌زند.

وي در پايان خطاب به علي ‌لاريجاني و احمدي‌نژاد گفت: براي در امان ماندن از شر نفس بايد تقوا پيشه كنيم و اجازه ندهيم نفس‌ بر عقل، تقوا و اخلاق ‌ما غلبه كند؛ بايد تواضع ‌كنيم تا رضايت خداوند را جلب كنيم.
انتهاي پيام/س*

 
 
شنبه 20 فروردین 1390  6:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها