0

بررسي تحقيق و تفحص از برخي مناطق آزاد در فراكسيون مناطق آزاد مجلس

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

بررسي تحقيق و تفحص از برخي مناطق آزاد در فراكسيون مناطق آزاد مجلس

نسخه چاپي ارسال به دوستان
سخنگوي فراكسيون مناطق آزاد مجلس خبر داد:
بررسي تحقيق و تفحص از برخي مناطق آزاد در فراكسيون مناطق آزاد مجلس

خبرگزاري فارس: سخنگوي فراكسيون مناطق آزاد مجلس شوراي اسلامي از بررسي موضوع تحقيق و تفحص از مناطق آزاد توسط اين فراكسيون خبر داد.

سيدعلي موسوي‌جرف امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: يكي از برنامه‌هاي جدي فراكسيون مناطق آزاد و ويژه اقتصادي مجلسي همكاري در خصوص بررسي مشكلات و معضلات فراروي مناطق آزاد و همچنين كمك كارشناسي در زمينه تحقيق و تفحص از مناطق آزاد كشور است.
وي با اشاره به اينكه مناطق آزاد در حال حاضر وظايف مهمي در زمينه رشد و توسعه اقتصادي، تجاري و صنعتي كشور ايفا مي‌كنند، گفت: نقش كليدي مناطق آزاد در كمك به رشد و بالندگي اقتصادي كشور موضوع غيرقايل انكاري است.
نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به جديت فراكسيون مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ويژه اقتصادي براي حمايت از اين مناطق تصريح كرد: مسائل مربوط به اين مناطق به صورت مداوم از سوي فراكسيون مورد بررسي قرار مي‌گيرد.
موسوي‌جرف هدف اصلي از تاسيس فراكسيون مناطق آزاد تجاري - صنعتي و ويژه اقتصادي را حمايت از اين مناطق عنوان كرد و گفت: در مدت اخير اين فراكسيون در مورد تشكيل چندين منطقه ويژه جلسات ويژه تشكيل داده است.
سخنگوي كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: توسعه مناطق آزاد و ويژه مي‌تواند زمينه رشد سرمايه‌گذاري داخلي و خارجي در زمينه‌هاي صنعتي و تجاري را فراهم كند.
وي با اشاره به نام‌گذاري امسال به عنوان سال جهاد اقتصادي نقش مهم مناطق آزاد را براي تحقق اين هدف بسيار مهم توصيف كرد و افزود: مناطق آزاد و ويژه اقتصادي مي‌توانند با تسريع در پروژه‌هاي اقتصادي و صنعتي خود و همچنين جلب سرمايه‌هاي داخلي و خارجي در تحقق شعار جهاد اقتصادي نقش مهم و حياتي ايفا كنند.
نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به اينكه اين فراكسيون به دليل فشردگي و مشغله نمايندگان قادر به برگزاري جلسات مداوم نيست، افزود: فراكسيون مناطق آزاد تجاري - صنعتي و ويژه اقتصادي اگرچه قادر به برگزاري جلسات منظم نيست، اما هرزمان كه در مجلس بحثي در مورد اين مناطق مطرح باشد اين فراكسيون وارد عمل مي‌شود و نظرات كارشناسي خود را در اختيار نمايندگان قرار مي‌دهد.
سخنگوي فراكسيون مناطق آزاد همچنين گفت: اين فراكسيون در حال حاضر در مورد موضوع تحقيق و تفحص از برخي مناطق آزاد با نمايندگان همكاري دارد و در همين راستا تاكنون سفري به قشم و بندر انزلي نيز داشته است.
انتهاي پيام/خ20/ب

شنبه 20 فروردین 1390  9:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها