0

در عرصه مهدویت باید کار کارشناسی صورت گیرد و با اعتقادات مردم نباید بازی کرد

 
ansaralmahdi
ansaralmahdi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1387 
تعداد پست ها : 299
محل سکونت : یزد

در عرصه مهدویت باید کار کارشناسی صورت گیرد و با اعتقادات مردم نباید بازی کرد

رییس پژوهشکده مهدویت:
در عرصه مهدویت باید کار کارشناسی صورت گیرد و با اعتقادات مردم نباید بازی کرد
  حجت الاسلام و المسلمین پورسید آقایی، رییس پژوهشکده مهدویت، در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه قم، با تاکید بر ضرورت نگاه راهبردی به آموزه مهدویت، نسبت به بازی کردن با اعتقادات مردم در عرصه مهدویت هشدار داد.
 
 
به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام والمسلمين سيد مسعود پورسيدآقايي در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه قم با بيان اينكه در ميان آموزه‌هاي شيعي هيچ آموزه‌اي به توانمندي آموزه‌هاي مهدويت نيست، تصريح كرد: آنچه شيعه را از غيرشيعه متمايز كرده است اعتقاد به آموزه مهدويت است.

وي افزود: آنجا كه در احاديث متواتر آمده است كه هر كس از دنيا برود و امام زمان خويش را نشناخته باشد به مرگ جاهلي مرده است، ماهيت يك شيعه را شكل مي‌دهد.
مدير موسسه آينده روشن ادامه داد: اعتقاد و عدم اعتقاد آموزه‌هاي مهدويت يكي از نكات و مباحث كليدي و حيات‌بخش است.

وي بيان داشت: آموزه‌هاي مهدويت رمز پيروزي‌ و استمرار انقلاب است و يكي از مهم‌ترين آسيب‌هايي كه اين آموزه را تهديد مي‌كند اين است كه به جاي اصول به سراغ آموزه‌هايي برويم كه عاطفه را تحريك مي‌كند.

پورسيدآقايي با بيان اينكه طرح مسائل غيرضروري به جاي مسائل ضروري يكي از آسيب‌ها درباره مسئله مهدويت است،‌گفت: انتظار يعني آمادگي منتظر و منتظر يعني كسي كه زمينه آمدن امام را فراهم كند.

وي گفت: يكي ديگر از تهديدهاي آموزه مهدويت ورود افراد غيرمتخصص و غيركارشناس به حوزه مهدويت است.

رئيس موسسه آينده روشن بيان داشت: آموزه‌هاي مهدويت چند هزار حديث دارد و هيچكدام از آموزه‌هاي شيعي به اندازه آموزه‌هاي مهدويت روايت ندارد.

وي افزود: هفت جلد كتاب با عنوان رويات المعجم لاحاديث الامام المهدي وجود دارد كه بيان و تفسير اين احاديث متخصص مي‌خواهد و هركس نبايد به خود اجازه دهد كه در خصوص مهدويت و آموزه‌هاي آن مطلبي را مطرح كند.

وي با بيان اينكه ولايت فقيه يكي از آثار اعتقاد به آموزه‌هاي مهدويت است، خاطرنشان كرد: جاي سؤال دارد كه چرا عده‌اي فكر مي‌كنند كه نياز به كارشناس در زمينه آموزه‌هاي مهدويت نيست.
پورسيد‌آقايي گفت: مهدويت انحصاري نيست و با اعتقادات مردم نمي‌شود بازي كرد و در عرصه مهدويت بايد كار كارشناسي صورت گيرد.

رئيس موسسه آينده روشن تصريح كرد: بايد به آموزه‌هاي مهدويت نگاه راهبردي داشت و اگر سراغ كارشناس نرويم مشكلات متعددي پيش مي‌آيد.

وي خاطرنشان كرد: ما در عشق بسياري افراد به امام زمان ترديد نداريم اما اين به معني آن نيست كه هر فردي كه عاشق امام است هر كاري كه بخواهد انجام دهد و از كارشناس استفاده نكند.

.:: یزد دانلود | YazdDL ::.

مرجع دانلود فارسی زبانان

---------------------------------------------------------------------------

شیوه ای نوین در کسب درآمد اینترنتی

 

جمعه 19 فروردین 1390  10:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها